התקשרו עכשיו

074-766-13-59

התמכרות לקוקאין

קוקאין הינו סם שנחשב לחזק ומסוכן במיוחד וקל מאוד ליפול ברשתו. התמכרות לקוקאין משפיעה ישירות על המוח ומביאה לתחושה של עודף מרץ שמתפוגגת במהירות וגורמת למשתמש לעשות הכול על מנת להשיג מנה נוספת. מכורים מחלימים הוא מרכז גמילה מקוקאין שמיועד, בין השאר, גם למכורים לקוקאין ומצויד בצוות מקצועי ובעל ניסיון רב. במקרים רבים נמכר הסם בצורה מדוללת שמורידה את ערכו, וסוחרי הסמים מערבבים את הסם עם אבקות אחרות כמו סוכר או קורנפלקס ואפילו טלק.

התמכרות לקוקאין – איך צורכים את זה

את הסם ניתן להסניף דרך האף או באמצעות הזרקה ישירות לווריד. אפשר גם לעשן קוקאין (או בשמו המוכר יותר קראק). ישנם סיכונים רבים בנושא התמכרות לקוקאין, והמכורים חשופים למחלות שונות, בעיות חברתיות ופשע. בהרחבה –

  • בקרב המזריקים של הסם קיימת סכנה מוגברת להידבקות במחלות כמו איידס, משום שהשימוש במחטים משומשות רווח מאוד ברחוב.
  • הסכנות הן לא רק רפואיות, וישנן בעיות חברתיות רבות שמופיעות עם השימוש בסם זה. ההשפעה של הסם היא חזקה, איננה מאפשרת למכור לטפל בעצמו ומשנה את התנהגותו מן הקצה אל הקצה. כתוצאה, שינויים קיצוניים במצבי רוח “מבריחים” את חבריו הטובים של המכור ומשאירים אותו לבד.
  • המכור עלול להזניח את בני משפחתו.
  • השימוש יכול להביא גם לתחושות של פראנויה ופאניקה; תחושות שעלולות להביא להתנהגות תוקפנית או מוזרה.
  • ההוצאה הכספית על הסם יכולה להגיע לאלפי שקלים בחודש ועשויה להביא להתנהגות לא אחראית של לקיחת הלוואות שאין דרך להחזירן.

איך נזהה מכור לקוקאין

כאשר מישהו שאנו מכירים מתחיל לצרוך סמים, יש להסב את תשומת ליבו למצב ולנסות להניא אותו מכך. ישנם סימנים שעלולים להחשיד בשימוש בסמים כמו למשל ירידה במשקל, נזלת תדירה מידי, איבוד של עניין בפעילויות רגילות ויומיומיות, שינויים בהתנהגות ועוד. גם צורך מתמיד בכסף עשוי להחשיד וכדאי לברר בעדינות מה המטרה של הכסף.

ההתמכרות לקוקאין היא מהירה מאוד וניתן להתמכר לאחר שימוש אחד בלבד. לא לכל אחד יש את היכולת הכלכלית להמשיך לרכוש את הסם, ועל כן רבים עוברים לשימוש בתחליפי סם מסוכנים לא פחות. הרעיון הוא לאתר את המתמכר בשלבים הראשונים ולנסות לטפל בו בכלים מקצועיים על ידי פניה לגורמים מוסמכים.

גמילה מסמי פיצוציות

בניגוד לחזותם התמימה (השמות החיוביים – נייס גאי, מבסוטון, סופר מריו ועוד, העובדה שחלקם “חוקיים”) לכאורה, סמי הפיצוציות הם קשים,

קרא עוד >