התקשרו עכשיו

074-766-13-59

גמילה מהימורים

מה היא התמכרות להימורים?
הימורים יוצרים גירוי באיזור של המח האחראי על תגמול ודחפים, כל פעם שההימור הצליח זה יוצר תחושת הצלחה ומסוגלות, שלא קיימות באדם מלחתכילה וזה מסלול ישיר להתמכרות. מדובר בהפרעת שליטה בדחפים ואם לא מטופלת מההתחלה יכולה להחמיר ולהוביל להתמכרות קשה, בעלת סיכוי גבוהה להרוס את החיים של האדם והקרובים אליו. זו התנהגות חוזרת על עצמה, שמצפה לקבל תגמול וריגוש ודרך בריחה מהמציאות, למרות התוצאות השליליות.

מה הסיבות והסימנים להתמכרות להימורים?
התמכרות זו נוצרת כתוצאה משילוב של גנטיקה- מנגנון חלש של שליטה על דחפים, ילדות לא מתגמלת ולרוב אפילו משפילה ומורידה מהערך של הילד וסביבה שלילית, שמעצימה את הצורך לברוח מהמציאות על חשבון התפתחות ומימוש עצמי. הימורים מאוד נפוצים ונגישים, במיוחד בעידן הטכנולוגי המתקדם, מה שמגדיל את כמות המכורים ומקשה על הגמילה. בנוסף, אנשים והורים במיוחד צריכים ללמוד יותר לתמוך ולהעריך את ילדיהם כדי למנוע את הטריגר הפסיכולוגי להימורים.

האם אתם משקרים בנוגע להימורים?
מהמרים יותר ממה שאתם יכולים להרשות לעצמכם להפסיד? הימורים משפיעים לרעה על מצב הרוח שלכם ולמרות זאת אתם ממשיכים? אתם מלווים כסף או גונבים בכדי לשלם על ההימורים שלכם? מנסים להחזיר מה שהפסדתם דרך הימור נוסף? המשפחה והחברים אומרים לכם שאתם צריכים לעבור גמילה מהימורים? לא יכולים להפסיק להמר?= כנראה שאתם מכורים.

האם תהליך גמילה מהימורים יותר קלה מהתמכרויות אחרות?
כל התמכרות מבוססת על אותם דפוסים פסיכולוגיים-נפשיים וכאן הדמיון ביניהם. בכללי קל יותר לטפל בהתמכרות להימורים מאשר התמכרויות שמשנות כימיה פנימית, אך עדיין בגמילה מהימורים כמו גמילה מהתמכרויות אחרות, מעורב טיפול תרופתי להתייצבות מצבי הרוח וגם טיפול פסיכולוגי.

גמילה מהימורים בעמותת “מכורים לחיים”- במכוני הגמילה שלנו, יש דגש על אבחון וטיפול דפוסים פסיכולוגיים ונפשיים היוצרים התמכרויות, כך שהמהמר יבין מאיפה ולמה זה קורה לו וגם יוכל לעבור תהליך גמילה מוצלח מהימורים בלי הצורך לחזור לזה אי פעם. קיימות אצלנו תוכניות גמילה רבות ומגוונות המשלבות תמיכה קבוצתית ואישית. אצלנו תשקיעו פחות כסף מבהימורים ותצאו עם הרבה רווח. מכורים לחיים, מחזירים לכם את השליטה על חייכם. אל תהססו לתת לעצמכם הזדמנות להתמכר לחיים.

מכורים מחלימים

רובנו חוטאים בהתמכרויות שונות כמו כסיסת ציפורניים. התמכרויות אלה אמנם פוגעות במראה האסתטי שלנו, אך אינן פוגעות בשגרת יומנו או

קרא עוד >
מהי גמילה?

גמילה הוא תהליך פיזיולוגי שעובר המכור בראשית דרכו. תהליך זה מלווה בדרך כלל בטיפול תרופתי על מנת להקל על תסמיני

קרא עוד >