התקשרו עכשיו

074-766-13-59

גמילה מהתמכרויות

מה זו התמכרות ומה יוצר אותה?
התמכרות זה חזרה על אותה הפעולה, התנהגות או צריכה של חומר כימי כלשהו ולמרות התוצאות השליליות האדם ממשיך בזה. ניסיון להפסיק יוצר תחושה של מצוקה ודחף לחזור לזה. מדובר בתלות נרכשת ככלי להתמודדות עם החיים או צורך להשיג הנאה. התמכרות מתחילה בד”כ כתוצאה מקושי כלשהו או מחוסר סיפוק בחיים. לפעמים אנחנו רוצים לשכוח כאב ולמצוא דרך קלה ומהירה להתמודדות איתו, בגלל שאין לנו יכולת לראות דרך מוצא אחר. אבל לפעמים התמכרות מגיעה משעמום או צורך חוויתי. כך או אחרת, התמכרות נוצרת מדפוסים פסיכולוגיים משובשים ותהליכי קבלת החלטות פגום בכל תרבות ורמה סוציאלית.

איזה סוגי התמכרות יש?
קיימים סוגים רבים של התמכרויות ולא מדובר רק בחומרים משני תודעה או תרופות לשיכוך כאב. יש אנשים שיעשו הכל כדי לא להיכנס לריב עם אחרים, גם אם זה אומר לרצה אחרים ולהתפשר על עצמם. התנהגות תלותית או מתפשרת יותר מדי היא בין ההתמכרויות הכי נפוצות אבל תת מאובחנות, כך שהתמכרות קיימת אצל כולנו גם אם אנחנו חושבים שהפשרנות היא חלק מהאופי שלנו. אבל, יש התמכרויות שיכולות לסכן את האדם והסביבה שלו דרך שינוי תודעתי והתנהגותי. אנחנו בעמותת מכורים לחיים מומחים בטיפול מקצועי ורב מימדי בכל ההתמכרויות בכדי להפחית תוצאות הרות אסון למכור וקרוביו.

האם התמכרות זה לנצח?
לא, בד”כ התמכרות גוררת עוד התמכרויות כי יש פגם בפסיכולוגיית האדם, אבל, ברגע שמאבחנים את המקור, כל התמכרות ניתנת לטיפול ושחרור המכור מהשליטה של ההתמכרות עליו. חוץ מזה “מה שלא הורג אותנו מחשל אותנו”, אם הכל היה דבש שום דבר לא היה מתקדם בחיים, לא היה נוצר אינטרנט וטכנולוגיות. כי אם אין קושי בחיים, אין תהליכי יצירה וגדילה. אבל יחד עם הקושי יש הרבה רגעי אושר והצלחה, שכל אדם ראוי לה ויכול להגיע אליה ולהתמכר לחיים.

תהליכי הגמילה במכון גמילה “מכורים לחיים”- תורמים לזיהוי מקור ההתמכרות שלכם, נותנים כלים מקצועיים לשבירת מעגל רווי בסבל ומכוונים לעבר מימוש עצמי והצלחה. אנו מציעים שיטות מגוונות ויחודיות לטיפול בהתמכרויות, על מנת להפעיל שרשרת טיפולית לכל ההתמכרויות בלי דרך חזרה אליהן. הצלחה מובטחת!

התמכרות לנייס גאי

בני הנוער של היום חשופים לתופעה מדאיגה ביותר,בעבר מי שניסה לעשן ג’וינט שמו היה נקשר עם עבריינות אלימות וכדומה ,כיום

קרא עוד >