התקשרו עכשיו

074-766-13-59

שיקום מכורים לסמים ואלכוהול

שיקום מכורים לסמים ואלכוהול הופך לחיוני עבור אנשים המתמכרים לחושת ה”היי” שמעניקים לגופם חומרים אלה. רובנו נתקלים בלא מעט מצבים מורכבים במהלך חיינו. למעשה, המצבים יכולים להיות מורכבים עד כדי כך שנחפש דרך “לברוח” מהם בעזרת צפייה בסרט, קריאת ספר טוב או טיול בחו”ל. אך ישנם אנשים הבוחרים באמצעים שנויים במחלוקת כמו סמים ואלכוהול כדי לברוח מהמציאות, ועל כן הם זקוקים בדחיפות לסיוע מקצועי. מרכז הגמילה מכורים מחלימים מעסיק צוות מטפלים מקצועי המסייע למכורים לצאת מהמצב שאליו הם נקלעו.

שיקום מכורים לסמים ואלכוהול – דברים שכדאי לדעת על התמכרויות

המכור יכול להיות כל אחד – בן משפחה, חבר קרוב או עמית לעבודה אשר מעד וצריך לעבור שיקום. ישנם סוגי התמכרויות שונים – סמים, אלכוהול, מין, הימורים וכדומה. עם זאת, קיימים פרמטרים המשותפים לכל סוגי ההתמכרויות:

  • המכור מפתח תלות חיצונית בחומר – המכור זקוק לאלכוהול או לסמים על מנת להיות מאושר ולהרגיש טוב עם עצמו. לא מדובר ברגשות פנימיים, אלא בגורם חיצוני המסייע לתחושה הטובה.
  • משליכים את ההתמודדות על החומר – פעמים רבות המכורים נמנעים להתמודד עם בעיה מסוימת ומשליכים את ההתמודדות על הסמים או האלכוהול ש”יעזרו” להם בעת צרה.
  • שינויים קיצוניים במצב הרוח – המכור מראה בדרך כלל סימני עצבנות, זעם, חוסר סבלנות ואף אלימות כלפי הקרובים אליו.
  • סירוב לפנות לעזרה – מכורים רבים אינם מודעים לבעיית ההתמכרות, או שאינם מוכנים לוותר עליה. משום כך, פעמים רבות הם יתנגדו לפנייה לעזרה.

איך מטפלים בבעיית סמים ואלכוהול?

שיקום מכורים לסמים ואלכוהול משתנה מאדם לאדם בהתאם לנתונים הפיזיים והרגשיים שלו. כאשר האדם מגיע למכון גמילה, הוא עובר בדיקה מקיפה אשר נועדה להתאים לו את הטיפול הנכון עבורו. בשלב הראשון עוברים המטופלים תהליך גמילה פיזי שבמהלכו מרגילים את הגוף להסתדר ללא הסמים והאלכוהול.

בדרך כלל הגמילה הפיזית נמשכת כ-30 יום. לאחר מכן, עובר האדם טיפול רגשי ורוחני שימנע ממנו לחזור להתמכרות שלו. טיפול זה עשוי להימשך בין שלושה חודשים ועד שנה, בהתאם להתקדמותו של המטופל. במרכז גמילה מאלכוהול וסמים איכותי מצויים אנשי מקצוע שונים כמו מטפלים באמנות, פסיכותרפיסטים או מטפלי NLP המסייעים לאדם שלב אחר שלב.

תהליך גמילה מסמים

החיים מזמנים לנו קשיים יום יומיים בלתי פשוטים הגוררים אחריהם תופעות לוואי כמו התמכרות לסמים. כאשר האדם מבין כי הוא

קרא עוד >

גמילה מסמים קשים

זקוקים לסיוע מקצועי בגמילה מסמים או מאלכוהול? התמכרות לסמים או לאלכוהול משלבת בין תלות פיזית לבין תלות רגשית ופסיכולוגית ולכן

קרא עוד >