contact_us
facebook whatsapp instagram phone youtube

  מרכז יום

  במרכז קיימות תוכניות אקסטרניות (אמבולטרי), ללא צורך באישפוז מלא.

  התערבות משפחתית.

  קיימת אפשרות לביקורי בית ולשילוב המשפחה בתכנית הטיפולית.

  במקרים רבים, ניתן לטפל במגוון התמכרויות, בעיות ריגשיות ומשברי חיים בעזרת מטפלים מקצועיים. לאחר שיחת אבחנה ראשונית, נבנית על ידי הצוות הטיפולי תכנית אמבולטורית בהתאם ליכולותיו וצרכיו של המטופל.

  הטיפול האמבולטורי משלב קבוצות טיפוליות ומפגשים פרטניים בחדר הטיפולים עם מטפלים שונים בהתאם לתכנית הטיפולית.

  הטיפול משלב את השיטות הבאות:

  NLP , CBT, פסיכודרמה, עובדת סוציאלית, שיטת 12 הצעדים, פסיכיאטר וטיפול באומנות.

  כמו כן, את המטופל ילווה חונך, עם נסיון טיפולי מוכח שילווה את המטופל לכול אורך הדרך ויהיה זמין עבורו גם ברגעי משבר. הקשר עם החונך הוא קשר אישי שמבוסס על אמפתיה ועל מטרה משותפת אחת שהיא לצאת לחופש מתלות בהתמכרות מכול סוג שהיא.

  טיפול יום

  מרגישים שאתם צריכים עזרה, למרות כל הניסיונות שלכם להתמודד לבד עם ההתמכרות שממנה אתם סובלים? ניסיתם לעשות תהליכים שונים עם עצמכם אבל בכל פעם מחדש מעדתם וזה הפך לנפילה של ממש? אתם לא לבד. זה קורה להרבה יותר אנשים ממה שאתם חושבים. החדשות הטובות הן שיש היום מה לעשות ויש אפשרות לקבל עזרה. כל מה שאתם צריכים זה לרצות, להאמין שזה אפשרי וליצור קשר עם מרכז שבו תוכלו לעזור טיפול יום שיסייע לכם. חשוב להבין: זה לא משנה אם אתם מכורים לסמים, להימורים או לכל דבר אחר. מה שבטוח זה שאם תפנו עוד היום אל המומחים שמחכים לכם במרכז מכורים לחיים, אתם תראו כבר מהרגע הראשון שאתם במקום הנכון.

  מה כולל טיפול יום ולמי זה יכול להתאים?

  טיפול יום כולל, לפני הכול, אבחנה. העניין הוא שהצוות שיטפל בכם צריך להבין מי אתם, ממה אתם סובלים, למה אתם מכורים וכמה זמן אתם מתמודדים עם הקושי. בהתאם לכך ניתן יהיה לבנות עבורכם תוכנית טיפולים שתעזור לכם להשתקם. חשוב להבין שמרכז שמציע טיפול יום יכול להתאים לאנשים רבים, בלי קשר לסוג ההתמכרות שממנה הם סובלים. כל עוד תבחרו מקום מקצועי שיש בו שיטות טיפול שונות, אתם תראו שתהיו בדרך הנכונה. בנוסף, רצוי לא לדחות את העניין. התהליך הזה הוא אף פעם לא פשוט, אך הוא מלא בסיפוק והדרך יכולה להיות מעניינת מאוד. לכן, אם אתם רוצים להחזיר את השליטה על החיים שלכם לידיכם, אל תדחו את התחלת התהליך הזה למחר.

  מרכז מקצועי עם וותק של שנים

  מחפשים מקום טוב שבו תוכלו לעבור תהליך שכולל טיפול יום? רוצים להיות בטוחים שאתם בוחרים באנשי המקצוע שבאמת יעשו כל מה שהם יכולים כדי לעזור לכם? אם כך, אין ספק שגם אתם, כמו רבים אחרים, צריכים לפנות אל מרכז מכורים לחיים. יש כאן צוות גדול של מטפלים עם ניסיון רב, מה שמבטיח שכאן תמיד תהיו בידיים מקצועיות. במקום יש מגוון רחב של אפשרויות טיפול, והכול כדי לעזור לכם להשתקם. רוצים עוד פרטים? אל תהססו וחייגו למספר: 0535999926.

  thumbnail

   שירותים נוספים
   post-image
   מרכז גמילה פרטי

   המרכז שלנו פרטי עם דיסקרטיות מרובה. לא נעשים רישומים בשום גורם חיצוני מלבד המרכז. ההחלטה...

   המשך קריאה >>
   post-image
   סדנאות והרצאות

   צוות מיומן ומקצועי מעביר סדנאות והרצאות בכל חלקי הארץ: הרצאות לנוער – לחץ חברתי,שייכות, מצוקות...

   המשך קריאה >>
   post-image
   הוסטל

   מרכז גמילה וטיפול “מכורים לחיים” מפעיל מסגרת המשך לבוגרי הטיפול. בית בחצי הדרך (הוסטל טיפולי...

   המשך קריאה >>

   טיפול בהתמכרות

   טיפול בהתמכרויות הוא מכלול של גישות טיפוליות שמטרתן לעזור לאנשים להתגבר על התמכרויות פיזיות והתמכרויות התנהגותיות. טיפול בהתמכרות כולל מגוון רחב של טיפולים שנועדו לתת מענה להיבטים השונים בחייו של המכור. לא משנה אם אתם או יקירכם מכורים לסמים, לאלכוהול או להימורים, כל התמכרות בסופו של דבר פוגעת באיכות החיים. כדי ללמוד לחיות ללא ההתמכרות יש צורך לקבל סיוע מקצועי של מרכז הגמילה 'מכורים לחיים'.

   היתרונות של טיפול בהתמכרות

   טיפול בהתמכרות מציע מגוון רחב של יתרונות לאנשים המחפשים החלמה והתחלה של חיים נקיים מהתמכרות:

   • תהליך גמילה בטוח: תוכניות טיפול בהתמכרות מספקות סביבה מפוקחת ומבוקרת לניקוי רעלים, המבטיחות התמודדות בטוחה על התסמינים הלא קלים של גמילה.
   • תמיכה פסיכולוגית: טיפול בהתמכרות כולל התערבויות טיפוליות, כגון טיפול פרטני וקבוצתי, המספקות לאנשים פלטפורמה לחקור את ההיבטים הפסיכולוגיים של ההתמכרות שלהם. טיפול מסייע לאנשים לזהות ולטפל בגורמים הבסיסיים הגורמים להם להשתמש בחומרים ההממכרים או לפנות להתנהגויות הישנות.
   • אסטרטגיות התמודדות: הטיפול מצייד אנשים באסטרטגיות התמודדות חיוניות להתמודדות מול מתחים, חרדות ואתגרים רגשיים אחרים מבלי להזדקק לשימוש בחומרים הממכרים. מיומנויות אלו חשובות לאין ערוך לשמירה על פיכחון ושיפור הבריאות הנפשית הכללית.
   • מניעת הישנות: תוכניות מלמדות טכניקות למניעת הישנות, עוזרות לאנשים לזהות ולנהל טריגרים פוטנציאליים.
   • כישורי חיים: טיפול בהתמכרות כולל לרוב פיתוח מיומנויות חיים, כגון תקשורת יעילה, פתרון בעיות והצבת מטרות. כישורים אלו ניתנים להעברה להיבטים שונים של החיים ויכולים לתרום לצמיחה ויציבות אישית.

   טיפולים פופולאריים בהתמכרויות

   מספר טיפולים מוכרים להתמודדות מול התמכרות כוללים:

   • טיפול קוגניטיבי התנהגותי (CBT): גישה טיפולית המסייעת לאנשים לזהות ולשנות דפוסי חשיבה והתנהגויות שליליות הקשורות להתמכרות.
   • טיפול תרופתי: שימוש בתרופות, כגון מתדון, בשילוב עם ייעוץ וטיפול לטיפול בהתמכרות לאופיואידים.
   • תוכניות 12 שלבים: קבוצות תמיכה כמו אלכוהוליסטים אנונימיים (AA) ונרקוטים אנונימיים (NA) העוקבות אחר גישה מובנית בת 12 שלבים להחלמה.
   • טיפולי מוטיבציה: גישה ממוקדת שמטרתה להגביר את המוטיבציה של הפרט לשנות את התנהגויותיו הממכרות.
   • טיפול משפחתי: שיתוף בני משפחה בתהליך הטיפול על מנת לתת מענה לדינמיקה המשפחתית ולשפר את מערך התמיכה לפרט בהחלמה.

   אם אתם מעוניינים לקבל פרטים נוספים על תהליך הגמילה וסוגי טיפול בהתמכרות, צרו קשר עם 'מכורים לחיים'.

   טיפול בהתמכרויות

   גישה מקיפה ומובנית לסיוע לאנשים להתגבר על הפרעות שימוש בחומרים והתמכרויות התנהגותיות מתייחסת לטיפול בהתמכרויות. הוא מקיף מגוון של התערבויות וטיפולים שנועדו לתת מענה להיבטים הפיזיים, הפסיכולוגיים והחברתיים של המכור. המטרה העיקרית של טיפול בהתמכרויות היא לתמוך באנשים בהשגת הפיכחון ושמירה עליו לאורך השנים, שיפור רווחתם הכללית ומניעת הישנות. הטיפול יכול להתבצע במסגרות שונות, כולל מרכז גמילה בשהייה מלאה 'מכורים לחיים', המספק מגוון שיטות ודרכי טיפול יעילות שמאפשרות למכורים לחזור לחייהם הרגילים ללא ההתמכרות.

   מהם היתרונות של טיפול בהתמכרויות?

   טיפול בהתמכרויות מציע יתרונות רבים עבור אנשים הנאבקים בהתמכרויות לסמים, אלכוהול והימורים. ראשית, הוא מרכז גילה מספק סביבה בטוחה ותומכת לניקוי רעלים, עוזר לאנשים לנווט בתהליך המאתגר של גמילה עם השגחה רפואית, ובמידת הצורך, שימוש בתרופות להקלה בתסמינים. מעבר לגמילה, הטיפול בהתמכרות מתעמק בהיבטים הפסיכולוגיים של ההתמכרות, ומציע טיפול וייעוץ לטיפול בגורמים השורשיים והטריגרים שגורמים להישנות. גישה טיפולית זו מסייעת לאנשים לפתח אסטרטגיות התמודדות, לבנות חוסן ולהשיג הבנה טובה יותר של הגורמים להתמכרות שלהם. יתרה מכך, טיפול בהתמכרויות מצייד אנשים בכישורי חיים חשובים החורגים מתחום ההתמכרות. מיומנויות אלו כוללות ניהול מתח, תקשורת, פתרון בעיות וטכניקות למניעת הישנות. הם יקרי ערך עבור אנשים שעברו גמילה ורוצים לשמור על רמת חיים טובה ללא ההתמכרות.

   מדוע חשוב לשקול סוגים שונים של טיפול בהתמכרות?

   החשיבות של סוגים שונים של טיפול בהתמכרויות נעוצה בהכרה שהתמכרות היא מצב אינדיבידואלי ומורכב ביותר. מה שעובד עבור אדם אחד עשוי להיות פחות יעיל עבור אחר. לכן, התאמת גישות טיפול לצרכים, העדפות ונסיבות ספציפיות של הפרט היא חובה. אין פתרון אחד שמתאים לכולם בטיפול בהתמכרויות. סוגי הטיפול בהתמכרויות הזמינים מגוונים וכוללים אפשרויות כגון תוכניות שיקום במרכז שהייה מלאה, טיפול חוץ, תוכניות 12 שלבים, טיפול בעזרת תרופות וגישות הוליסטיות כמו מיינדפולנס ויוגה. הבחירה בשיטת הטיפול צריכה להיות מונחית על ידי גורמים כמו חומרת ההתמכרות, נוכחותן של הפרעות נפשיות המתרחשות במקביל, רשת התמיכה של הפרט והעדפותיו האישיות. במרכז גמילה 'מכורים לחיים' יודעים להתאים את הטיפול לנסיבות ולצרכים הייחודיים של כל אדם, ובסופו של דבר להגדיל את הסיכויים להחלמה מוצלחת ולחיים בריאים יותר ללא סמים.

   מרכז יום לטיפול בהתמכרויות

   מתקן ייעודי שנועד להציע טיפול ותמיכה מקיפים לאנשים המחפשים החלמה מהתמכרות לחומרים כמו סמים ואלכוהול נקרא לרוב מרכז יום לטיפול בהתמכרויות. סוג זה של מרכז לטיפול בהתמכרויות פועל בשעות היום, ומאפשר למטופלים לקבל טיפול ותמיכה אינטנסיביים עד החזרה לבתיהם או לסביבת מגורים מפוכחת בשעות הערב. מרכזי יום ממלאים תפקיד מכריע במתן מענה לצרכים המגוונים של אנשים בדרך להחלמה. אם אתם לא יכולים להתנתק לחלוטין מהחיים, בעקבות עבודה חשובה, ילדים קטנים בבית או כל סיבה אחרת, מרכז לטיפול יום בהתמכרויות של 'מכורים לחיים' מספק לכם את המענה לו אתם זקוקים.

   גישה הוליסטית לטיפול בהתמכרויות

   אחד המאפיינים המרכזיים של מרכז יום לטיפול בהתמכרויות הוא הגישה ההוליסטית שלו להחלמה. מרכזי זה מציע מגוון שירותים וטיפולים, לרבות ייעוץ אישי וקבוצתי, תוכניות חינוכיות, הערכות רפואיות והערכות פסיכיאטריות. הגישה ההוליסטית מתייחסת להיבטים הפיזיים, הפסיכולוגיים והחברתיים של ההתמכרות, עוזרת לאנשים לפתח מיומנויות התמודדות, לשפר את בריאותם הנפשית ולבנות רשת תמיכה חזקה. לרוב הטיפולים במרכז טיפול יום ממלאים את כל היום של המכור, כדי שלא יישאר לו זמן פנוי לחשוב על רצונו להשתמש בסמים או אלכוהול. הטיפולים נמשכים לאורך כל היום, עד שעות אחר הצהריים, כאשר לאחר מכן, המטופל חוזר לביתו ושם מקבל תמיכה והשגחה צמודה של בני משפחה אוהבים.

   מרכז יום לטיפול בהתמכרויות- גמישות ושילוב קהילתי

   מבנה מרכז יום מאפשר גמישות ושילוב קהילתי. המטופלים יכולים להשתתף במפגשי טיפול במהלך היום ולחזור לבתיהם או לסביבות התומכות בערבים, תוך קידום תחושת עצמאות ונורמליות. גמישות זו מועילה במיוחד לאנשים עם מחויבויות משפחתיות או עבודה. מרכזי יום משלבים לעתים קרובות קבוצות תמיכה ותוכניות למניעת הישנות, המעודדות מטופלים ליישם את הכישורים והאסטרטגיות החדשות שנרכשו במצבים אמיתיים.

   הטיפול דרך מרכז יום לטיפול בהתמכרויות הוא משאב רב ערך עבור אנשים המחפשים את הדרך לחיות את חייהם ללא ההתמכרות. הוא מציע טיפול מקיף, גישה הוליסטית לטיפול וגמישות כדי להתאים את הטיפולים לחיי היום יום של המטופלים. מרכז גמילה 'מכורים לחיים' מאפשר לכל אחד למצוא את הדרך המתאימה לו כדי להגיע לפיכחון, ולהצליח לשמור עליו לאורך תקופה ממושכת. לקבלת סיוע מקצועי בטיפול בהתמכרות לסמים ואלכוהול, צרו קשר עם מרכז גמילה 'מכורים לחיים'.

   מטפלים בהתמכרויות

   התמכרות איננה דבר פשוט. לא משנה על איזה סוג של התמכרות מדובר, הרי שהיא פוגעת באדם בצורה ניכרת. ניתן למצוא התמכרות לחומרים מסוכנים לרבות: סמים קלים או קשים, ניתן למצוא התמכרות לאלכוהול, התמכרות להימורים ואפילו התמכרות לקניות. מה שמשותף לכל ההתמכרויות זוהי הפגיעה בחיים של האדם, בקרוביו, בבריאותו הפיזית והנפשית ועוד. בכדי להיגמל בצורה יעילה מהתמכרות, כדאי מאוד לבחור מרכז גמילה שבו מטפלים בהתמכרויות מכל סוג.

   מהי התמכרות?

   התמכרות היא למעשה הזדקקות לדבר כלשהו, כאשר לאדם אין שליטה על השימוש בו. כלומר, אדם יכול להיות מכור לסמים ולהמשיך להשתמש בהם שוב ושוב, כאשר הוא מעלה את המינון בכל פעם בכדי להשיג את ההשפעה האפקטיבית, על אף שהוא מבין את הפגיעה בגופו, בנפשו ובחייו. אדם המכור לאלכוהול, ישתה כמויות של אלכוהול במצבים שונים ובאופן שוטף בחיי היומיום שלו, על אף שיבין את הנזקים שיכולים להיות לשתייה. ניתן לומר כי אדם מכור הוא אדם שאין לו שליטה על ההתנהגות שלו בכל הנוגע למה שהוא מכור אליו. מכיוון שלאדם אין שליטה, הרי שחשוב ביותר שהוא יבחר מרכז גמילה שבו מטפלים בהתמכרויות בצורה מיטבית. חשוב להבין כי הגורמים להתמכרויות יכולים להיות רבים ומגוונים ועל כן, חשוב מאוד לבחור במכון גמילה אשר בו אנשי המקצוע מבינים מהם הגורמים האפשריים להתמכרות ועושים את העבודה הטובה ביותר בכדי לסייע לאדם.

   כיצד מטפלים בהתמכרויות?

   בכדי לטפל בהתמכרויות בצורה הטובה ביותר, חשוב מאוד לבחור מרכז גמילה מהתמכרויות. במרכז גמילה מעין זה מטפלים בהתמכרויות בצורה הטובה ביותר, באמצעות סיוע וליווי של צוות מקצועי ומנוסה בתחום המדובר. המטרה היא למעשה לאפשר לאדם לעבור את השלב הראשוני שבו יש תסמיני גמילה גופניים בצורה מוצלחת ולאחר מכן להעניק לו תמיכה נפשית נדרשת בכדי שלא ישוב להתמכרות שלו בחייו הפרטיים. כדאי לבחור במרכז גמילה מומלץ ובעל מוניטין בתחום המדובר.