contact_us
facebook whatsapp instagram phone youtube

  גמילה מאלכוהול

  מכון גמילה מאלכוהול – עמותת מכורים לחיים

  צריכת אלכוהול מדי פעם נתפסת כתענוג לא מזיק בעיני רבים. עם זאת, אם אתם מוצאים את עצמכם שותים בתדירות גבוהה יותר ויותר, זה עלול להפוך במהירות להתמכרות. התמכרות לאלכוהול, המכונה בדרך כלל אלכוהוליזם, מתרחשת כאשר הגוף של האדם הופך להיות תלוי פיזית באלכוהול לצורך תפקוד יומיומי רגיל עקב שימוש מופרז באלכוהול. ללא עזרה מקצועית של מכון גמילה מאלכוהול, אלכוהוליזם עלול לגרום למגוון רחב של בעיות בריאותיות ואף למוות, וזה משהו שבמרכז גמילה 'מכורים לחיים' מודעים אליו היטב. כדאי שתדעו שאלכוהוליזם היא מחלה שניתן לטפל בה, ושהצוות המקצועי של המכון כאן כדי לסייע לכם בכל שלב.

  עזרה של מכון גמילה מאלכוהול: מתי לחפש אותה?

  יש הרבה אינדיקציות לכך שאתם עלולים לסבול מאלכוהוליזם ואולי להפיק תועלת מעזרה מקצועית. להלן כמה מהסימנים האופייניים ביותר לאלכוהוליזם:

  • להבין שאתם צריכים יותר ויותר אלכוהול כדי להגיע למצב השתכרות שנהניתם ממנו פעם.
  • שתייה מוגזמת לבד עד כדי חוסר הכרה.
  • תשוקות לאלכוהול כה חמורות עד שהן מפריעות לחיי היומיום ולפרודוקטיביות שלכם.
  • בגלל השתייה שלכם, פספסת אירועים חשובים.
  • הרושם שהאלכוהול שולט בחייכם
  • שימוש מודע באלכוהול כשאתם יודעים שלא כדאי להמשיך לשתות למרות הנזק שזה גורם לכם פיזית, רגשית, חברתית או נפשית.

  אדם עם התמכרות לאלכוהול ימשיך לצרוך אותו, לא משנה כמה זה מסוכן או עד כמה ההשפעות גרועות. לא משנה כמה הם ינסו, הם לא יוכלו לצמצם את השימוש באלכוהול ללא העזרה של מכון גמילה מאלכוהול.

  מה בדיוק קורה במהלך טיפול בהתמכרות לאלכוהול?

  כאשר אתם מזהים התמכרות לאלכוהול אצלכם או משהו מהקרובים לכם, חשוב לפנות לקבלת עזרה דרך מכון גמילה מאלכוהול. זה הוא הצעד הראשון לקראת חיים נקיים משימוש לרעה באלכוהול. את העזרה והטיפולים המקיפים ביותר ניתן לקבל במרכז גמילה 'מכורים לחיים', אשר מעסיקים צוות מקצועי, שיעמוד לשירותכם ולעזרתכם בכל רגע נתון במהלך תהליך הגמילה שלכם. מרכז הגמילה 'מכורים לחיים' מציעים לכל אדם את ההזדמנות להתחיל חיים חדשים ללא ההתמכרות, לרכוש מיומנויות חשובות יעזרו לכם להתמודד מול טריגרים וחשקים לאלכוהול, לשפר את היחסים שנהרסו ולקבל את חייכם הרגילים בחזרה ולשליטה המלאה שלכם!

  מכון גמילה מאלכוהול

  מרכז גמילה מאלכוהול

  יש מגוון רחב של אפשרויות זמינות למי שמחפש עזרה עם התמודדות בהתמכרות לאלכוהול. איזה סוג של טיפול אתם תקבלו בסופו של דבר תלוי במספר דברים, כולל הבריאות הנוכחית שלכם, מה היא כמות ותדירות השתיה שלכם. בדרך כלל מרכז גמילה מאלכוהול מציע את הסיכוי הטוב ביותר למטופל להתאושש מאלכוהוליזם ולהישאר פיכח לטווח ארוך. מרכז גמילה 'מכורים לחיים' מתמחה בתהליכי גמילה מאלכוהוליזם בעזרת שיטות וגישות מתקדמות ,המאפשרות לכם לחזור לחיים הרגילים במהירות, עם אחוזי הצלחה גבוהים במיוחד.

  מרכז גמילה מאלכוהול: מה זה?

  אם מזהים את האינדיקטורים המוקדמים של אלכוהוליזם, ייתכן שניתן יהיה לטפל במצב ביעילות גבוהה יותר בעזרת סיוע מקצועי של מרכז גמילה מאלכוהול. אתם יכולים להמשיך בשגרה הקבועה של ללכת לעבודה או ללימודים, לדאוג למשפחה שלך וכו, עם אפשרות להגיע לטיפול בהתמכרויות דרך מרכז יום. עם זאת, תוכנית טיפול באשפוז עשויה להציע את אפשרויות השיקום הטובות ביותר אם אתם סובלים משתייה מרובה במשך תקופה ארוכה. ההתפכחות מחייבת כניסה והישארות במרכז הגמילה. מכיוון שרופאים ומומחים אחרים זמינים מסביב לשעון, אתם יכולים להירגע בידיעה שהסיוע תמיד קרוב.

  האם מרכז גמילה באשפוז מתאים לכולם?

  לכל מי שנאבק באלכוהוליזם יש גישה למרכז גמילה באשפוז. עם זאת, חשוב לקחת בחשבון מספר סיבות וגורמי סיכון בעת בחירת הטיפול:

  גיל- ניקוי רעלים קשה במיוחד לכל אדם מעל גיל 60. אם לא מטפלים בהם כראוי, תסמיני הגמילה הלא נעימים עלולים להוביל למגוון בעיות בריאותיות, חלקן עלולות להיות קטלניות.

  גם אלכוהוליסט הסובל מתחלואה כפולה עשוי להזדקק לטיפול מיוחד. ניתן לטפל בשתי ההפרעות באופן הטוב ביותר על ידי אנשי המקצוע העובדים במרכז גמילה 'מכורים לחיים'.

  חולים עם היסטוריה ידועה של בעיות קרדיווסקולריות, נשימה או כבד חייבים לעבור את תהליך הגמילה בסיוע של מרכז גמילה מאלכוהול. אנשי מקצוע בתחום השיקום עשויים לבצע התאמות בהליך אם יראו שהוא מפריע לבריאותו של המטופל.

  בהתאם להרגלי השתייה של האדם ולחומרת ההתמכרות, הצוות המקצועי יתאים את הטיפול באופן פרטני, כך שהוא יהיה יעיל ויביא הצלחה בתהליך הגמילה. לפרטים נוספים השאירו פרטי התקשרות או צרו קשר עם מרכז גמילה 'מכורים לחיים'.

  מרכז גמילה מאלכוהול

  מוסד גמילה מאלכוהול

  כאשר אתם מחליטים לראשונה להיכנס לתוכנית טיפול של מוסד גמילה מאלכוהול, אתם עלולים להרגיש חשש מהתהליך. טיפול ותמיכה בהתמכרות זמינים מסביב לשעון לאורך כל תהליך הגמילה. על מנת לקבל את הטיפול הדרוש לכם לבעיית שימוש באלכוהול, חשוב להתנתק מהעולם החיצוני אשר גורם לטריגרים ולמגוון הזדמנויות לרכישת האלכוהול, ולכן אשפוז עם שהייה מלאה הוא האפשרות המומלצת. חומרת בעיית השתייה, נחיצות הטיפול שלכם ומצבכם הבריאותי והנפשי, כולם ישחקו תפקיד בקביעה כמה זמן תצטרכו להיות בטיפול. כדי לקבל תוצאות יעילות בתקופה הקצרה ביותר ניתן לנות לקבלת העזרה דרך מרגז גמילה 'מכורים לחיים'.

  מוסד גמילה מאלכוהולהכנה לטיפול בהתמכרות

  גמילה מאלכוהול זהו שלב קריטי במסע לפיכחות ומתרחש בדרך כלל בתוך מוסד גמילה מאלכוהול. תהליך גמילה מאלכוהול כולל מספר מרכיבים מרכזיים:

  1. הערכה: עם הקבלה, אנשים עוברים הערכה מקיפה כדי להעריך את מידת התלות שלהם באלכוהול, בריאותם הכללית וכל מצב בריאותי ונפשי המתרחש במקביל. הערכה זו עוזרת לקבוע את תוכנית הגמילה המתאימה ביותר.
  2. השגחה רפואית: גמילה מאלכוהול יכולה להיות תובענית פיזית, ותסמיני הגמילה יכולים לנוע בין קל לחמור. פיקוח רפואי מבטיח את הבטיחות והנוחות של אנשים במהלך תהליך זה.
  3. תמיכה פסיכולוגית: גמילה יכולה להיות מאתגרת רגשית. מוסד גמילה מאלכוהול מציע תמיכה פסיכולוגית באמצעות טיפול פרטני וקבוצתי.
  4. טיפול תזונתי: שימוש ממושך באלכוהול מוביל לרוב לחסרים תזונתיים. מוסד גמילה מאלכוהול מספק תזונה נכונה כדי לסייע בתהליך הריפוי של הגוף.

  מהם היתרונות של קבלת עזרה באמצעות מכון גמילה מאלכוהול?

  פנייה לעזרה באמצעות מכון גמילה מאלכוהול מציעה יתרונות רבים המשפרים משמעותית את הסיכויים להחלמה מוצלחת. גמילה מאלכוהול עלולה להיות בלתי צפויה ובמקרים חמורים גם מסכנת חיים. גמילה בסביבה מבוקרת מבטיחה התערבות מיידית אם מתעוררים סיבוכים. תרופות הניתנות במתקן גמילה יכולות להקל על אי נוחות ותסמיני גמילה חמורים, מה שהופך את תהליך הגמילה לנסבל יותר. כמו כן, גמילה יכולה להיות מכבידה מבחינה רגשית. במכון גמילה מאלכוהול, אנשים מקבלים תמיכה פסיכולוגית, המאפשרת להם לטפל בהיבטים הפסיכולוגיים של התמכרות ולפתח מנגנוני התמודדות בריאים יותר. רוצים גם אתם להתחיל חיים חדשים ללא האלכוהול? צרו קשר עם מרכז גמילה 'מכורים לחיים'.

  thumbnail

   טיפולים נוספים
   post-image
   גמילה מקטמין

   גמילה מקטמין: הדרך לשחרור מהתלות קטמין, קיי, ספיישל קיי, קיטקטKetamine הוא סם הרדמה סינתטי. מאפייניו הפכו...

   המשך קריאה >>
   post-image
   גמילה מפנטניל

   כל מה שצריך לדעת מזיק, מסוכן, ומוגדר כקריטי ביותר – פנטניל הוא החומר המסוכן והחזק ביותר...

   המשך קריאה >>
   post-image
   גמילה מבונדורמין

   להפסיק את התלות בתרופות מרשם נדודי שינה הוא מצב נפוץ שמשפיע על הרוב המכריע של האנשים...

   המשך קריאה >>
   post-image
   גמילה מאופיאטים

   גמילה מאופיאטים - ליווי וטיפול בכל התסמינים כל האופיאטים מייצרים תסמיני גמילה דומים, אם כי עוצמתם...

   המשך קריאה >>
   post-image
   גמילה מקלונקס

   גמילה מקלונקס - כיצד זה עובד? קלונקס היא תרופה לטיפול בחרדות. מאחר ותרופה זו משפיעה על...

   המשך קריאה >>

   מרכז גמילה מאלכוהול פרטי

   אומרים שאדם סובל מאלכוהוליזם אם הוא עוסק בעקביות בהתנהגויות שתייה מזיקות המותירות אותו בתחושת אומללות. בהתאם למספר התסמינים שיש לו, חומרתו עשויה להשתנות. חלק מהאנשים הסובלים מאלכוהוליזם מפתחים התמכרות לאלכוהול וחווים גמילה כאשר הם מנסים לצמצם או להפסיק לשתות. תסמיני גמילה פיזיים ונפשיים יכולים להיות מעיקים ואף מסכני חיים ולכן חשוב לעבור א תהליך הגמילה דרך מרכז גמילה מאלכוהול פרטי אשר ידאג לצרכים שלכן בכל עת בזמן תהליך הגמילה.

   במילים פשוטות, מה זה גמילה מאלכוהול?

   עבור אלה עם התמכרות לאלכוהול, גמילה היא הצעד הראשוני לקראת החלמה אך לא הטיפול עצמו. תסמיני גמילה מאלכוהול יכולים להופיע בין שש שעות לעשרים וארבע שעות לאחר המשקה האחרון. זה יכול להתחיל אפילו כאשר יש עדין אלכוהול במערכות הגוף. יש אנשים שחווים תסמיני גמילה מתונים, בעוד שאחרים חווים תסמיני גמילה הרבה יותר חמורים, כמו למשל:

   • חרדה
   • תסיסה מסכנת חיים, בלבול, חום, הזיות והתקפים הם כולם תסמינים של DTs, מצב חירום רפואי.
   • דכאון
   • נדודי שינה
   • קצב לב ולחץ דם לא סדיר
   • זיעה מרובה
   • שלשולים וחולי

   מתי עליכם לפנות לקבלת סיוע של מרכז גמילה מאלכוהול פרטי?

   אם אתם צריכים לצרוך אלכוהול כדי להרגיש שוב חיים ושמחים, כנראה שאתם צריכים קצת עזרה של מרכז גמילה מאלכוהול פרטי. גמילה היא לא משהו שאתם יכולים פשוט להכריח את עצמכם לעבור, ולעבור אותה ללא השגחה רפואית זה מסוכן. הגמילה יכולה להיות קטלנית במצבים מסוימים. זה מסלול מכשולים גדול גם כשזה לא חיים או מוות. תוכנית גמילה מותאמת אישית לעזור לכם לעבור את התהליך על ידי מתן תמיכה והכוונה של הצוות המקצועי של מרכז גמילה מאלכוהול פרטי.

   איך מתבצע תהליך של גמילה מאלכוהול?

   להלן כמה מהמרכיבים העיקריים של כל תוכנית גמילה מומלצת:

   היסטוריה רפואית ובדיקה גופנית כדי לקבוע את הצרכים האישיים שלכם לאורך הגמילה.

   סיוע לאורך הגמילה, לרבות טיפול בתסמיני גמילה וכל צורך רפואי אחר שעלול להתעורר.

   כאשר שוקלים מרכז גמילה, כדאי לחשוב גם על התמיכה שתקבלו לאחר שתסיימו את הגמילה. הסיבה לכך היא שנדרש יותר מכוח רצון כדי להתגבר על התמכרות, ולכן מרכז גמילה 'מכורים לחיים' נמצא כאן עבורכם.

   גמילה מאלכוהול בשיטה מתקדמת

   לרוב השלב הראשון בטיפול בהתמכרות לאלכוהול הוא תהליך קריטי ומאתגר עבור אנשים המבקשים להשתחרר מהתלות באלכוהול. גמילה מאלכוהול מביאה איתה מגוון תסמינים פיזיים ופסיכולוגיים לא נעימים, ואף מאוד קשים, המחייבים השגחה ותמיכה מקצועית במהלך הגמילה. אל כן, לא מומלץ לעבור תהליך גמילה באופן עצמאי. כדי להבטיח כי אתם צולחים את התהליך באופן הטוב ביותר, מומלץ לקבל סיוע מקצועי של מרכז גמילה 'מכורים לחיים'.

   איך להתמודד מול אתגרים הפיזיים של גמילה מאלכוהול?

   גמילה מאלכוהול מסמנת את הסתגלות הגוף להיעדר אלכוהול לאחר שימוש ממושך. תהליך זה יכול לגרום למגוון רחב של תסמינים פיזיים, כולל בחילות, הזעה, רעד וקצב לב מוגבר. הצורה החמורה ביותר של גמילה מאלכוהול, המכונה DTs, יכולה להיות מסכנת חיים, עם תסמינים כמו התקפים, הזיות ובלבול קיצוני. כדי למתן את האתגרים הפיזיים הללו, פיקוח הוא הכרחי במהלך גמילה מאלכוהול. אנשי מקצוע בתחום יכולים לספק תרופות כדי להקל על התסמינים, להבטיח את הבטיחות והנוחות של האדם שעובר גמילה. משך התסמינים וחומרתם יכולים להשתנות בהתאם לרמת התלות באלכוהול ולבריאות הכללית של האדם.

   התייחסות להיבטים הפסיכולוגיים מאחורי תהליך הגמילה

   אנשים רבים פונים לאלכוהול כדרך להתמודד עם מתח, חרדה או כאב רגשי. כתוצאה מכך, גמילה והחלמה חייבים לספק גם טיפול בגורמים הפסיכולוגיים ורגשיים שעומדים מאחורי ההתמכרות לאלכוהול. טיפול וייעוץ, כגון טיפול קוגניטיבי התנהגותי (CBT) וטיפול קבוצתי של אלכוהוליסטים אנונימיים (AA), מסייעים לאנשים להבין את הסיבות להתמכרות שלהם ולפתח מנגנוני התמודדות בריאים יותר. גישות טיפוליות אלו מלמדות אנשים גם כיצד לזהות ולנהל טריגרים שעלולים להוביל להישנות. ההתייחסות להיבטים הפסיכולוגיים היא קריטית. בחירת מרכז הגמילה ותמיכה מקצועית, מאפשרת לכם למצוא את המקום בו תוכלו פעם אחת ולתמיד להיגמל מהרגלי השתייה הרעים, ולחזור לנהל את חייכם ללא התלות באלכוהול. בעזרת מגוון טיפולים מותאמים אישית ניתן להבטיח כי תצליחו לבנות מחדש את כל מערכות היחסים שלכם בחיים באופן בריא, בהתבסס על אמון וכבוד, תוכלו לחזור להתפרנס ולפתח מגוון תחביבים שימלאו את זמנכם הפנוי, ויעשו אתכם מאושרים גם ללא האלכוהול. לפרטים נוספים צרו קשר עם 'מכורים לחיים'.

   כיצד ניתן לטפל בהתמכרות לאלכוהול?

   התמכרות לאלכוהול איננה דבר פשוט. כל אדם אשר מכור לאלכוהול מבין כי מדובר על התמכרות לא בריאה שעלולה לשבש את שגרת חייו התקינה, לפגוע בסובבים אותה ולפגוע בו עצמו הן מבחינה פיזית והן מבחינה נפשית. לכן, אותו אדם או בני המשפחה שלו, מחפשים את הדרך היעילה ביותר להיגמל מאלכוהול. חשוב להבין כי חלק מהותי ביותר מגמילה מאלכוהול הוא אבחון מצבו של האדם על ידי אנשי המקצוע הטובים ביותר בתחום. על כן, חשוב מאוד לבחור מרכז גמילה מאלכוהול פרטי אשר בו יש את הצוות המקצועי והטוב ביותר שיאבחן את מצבו של האדם ויעניק לו את המענה הטוב ביותר.

   מה חשוב לדעת על מרכז גמילה מאלכוהול פרטי?

   ישנם סימנים שונים היכולים להעיד על כך שהאדם מכור לאלכוהול. כמו כן, בתהליך אבחון התמכרות לאלכוהול, יש לשאול ארבע שאלות שאם 2 מהתשובות שלהן חיוביות, מדובר על התמכרות. השאלות הן: האם האדם ניסה להפסיק לצרוך אלכוהול ולא הצליח, האם כאשר שואלים אותו על הרגלי השתייה שלו הוא מתעצבן, האם הוא מרגיש חרטה כאשר הוא שותה והאם הדבר הראשון שהוא מעוניין לצרוך כאשר הוא פוקח את העיניים שלו זה אלכוהול. כאמור, אם 2 מהתשובות לשאלות הללו חיוביות, ניתן להסיק מכך שהאדם מכור. כמובן שגם מבחינה פיזית ניתן למצוא מגוון רחב של תסמינים אשר יכולים להעיד על התמכרות לאלכוהול לרבות: שינויים קיצוניים מאוד במשקל, ירידה בטיפוח העצמי של האדם ועוד. בכדי להיגמל מאלכוהול בצורה הטובה ביותר, כדאי מאוד לבחור מרכז גמילה מאלכוהול פרטי.

   כיצד תבחרו מרכז גמילה מאלכוהול פרטי?

   אם אתם מחפשים מרכז גמילה מאלכוהול פרטי, הנה כמה דברים חשובים שעליכם לבחון על מנת לבחור את המרכז הטוב ביותר בתחום: ראשית כל, עליכם לבדוק האם מדובר על מרכז המתמחה באופן ספציפי גם בגמילה מאלכוהול, האם ניתן למצוא בו את הצוות המקצועי והטוב ביותר בתחום המדובר, האם המקום נעים לשהייה, נקי, נוח ועוד. המטרה היא למעשה לבחור עבור האדם את המקום הטוב ביותר שיאפשר לו להיגמל מאלכוהול בצורה טובה, איכותית ומוצלחת.

   מרכז גמילה מאלכוהול – מה שכדאי לדעת

   לא מעט אנשים אוהבים לשתות אלכוהול. הם שותים כשהם לבד, עם חברים ובני משפחה, במסיבות ועוד. יחד עם זאת, בעוד שישנם אנשים אשר צורכים אלכוהול מדי פעם ויודעים לשלוט בכמויות ובזמנים שהם שותים, ישנם כאלה אשר האלכוהול שולט בהם והם מוצאים את עצמם צורכים אותו באופן אינטנסיבי ובכמויות הולכות וגדלות. ניתן לומר כי אותם אנשים מכורים לאלכוהול. התמכרות לאלכוהול איננה דבר פשוט והיא עלולה לפגוע באורך החיים התקין של האדם, בקרוביו ובבריאותו ועל כן, חשוב ביותר לבחור מרכז גמילה מאלכוהול שבו הוא יעבור תהליך גמילה שיסייע לו להיגמל מאלכוהול ולשוב לחיות את חייו בצורה תקינה.

   למה כדאי לבחור מרכז גמילה מאלכוהול?

   אם בעבר היו בטוחים כי אדם המכור לאלכוהול יכול להיגמל באופן עצמאי, כיום ידוע כי גמילה מאלכוהול איננה דבר פשוט כלל. התמכרות לאלכוהול מהווה דבר קשה ביותר להתמודדות ואין ספק שאדם שלא מצליח להיגמל באופן עצמאי, יכול לפנות למרכז גמילה. מרכז גמילה מאלכוהול מבין את מצבו המורכב של האדם ומציע לו תהליך גמילה מקצועי אשר ילווה על ידי אנשי המקצוע הטובים ביותר בתחום. מתוך הבנה של מצבו המורכב של האדם, של מהות ההתמכרות, של הגורמים לה ועוד, ניתן לסייע לאדם להיגמל מהאלכוהול באופן גופני ולקחת שליטה על חייו על מנת שכאשר יצא ממרכז הגמילה לא יחזור שוב לאלכוהול. כמובן שכדאי לבחור במרכז גמילה אשר מציע מעטפת טיפולים מלאה הרלוונטית עבור גמילה מאלכוהול.

   כיצד תבחרו מרכז גמילה מאלכוהול?

   חשוב להבין כי התמכרות לאלכוהול היא בעיה רפואית לכל עניין ודבר ועל כן, אדם אשר סובל ממנה צריך להבין כי הוא נדרש לקבל טיפול מתאים בכדי להיגמל. כיום ניתן למצוא מרכזי גמילה מאלכוהול אשר מציעים לבנות לכל אדם מכור תוכנית מלאה פרטנית אשר מתבססת על לא מעט שיטות גמילה שונות שיכולות לסייע לו. המטרה היא למצוא את תוכנית הגמילה אשר תתאים לו בכל היבט אפשרי. כדאי מאוד לקבל המלצה על מרכז גמילה טרם בוחרים בו וכן, לברר אודותיו היטב. מוזמנים ליצור קשר עם מרכז הגמילה מכורים לחיים לקבלת מידע וייעוץ מקצועי.

   טיפול בהתמכרות באלכוהול

   טיפול זה מתאפיין בתהליך שבו מסלקים את האלכוהול ממערכות הגוף השונות. בתהליך זה, האדם מתמודד עם מגוון תסמינים גופניים שונים וזאת בשל העובדה שהגוף שלו רגיל לכמות אלכוהול גדולה אותה צרך מדי יום ביומו. לא מעט אלכוהוליסטים מבינים כי הם מכורים לאלכוהול, אך חוששים מאוד להתחיל תהליך טיפול בהתמכרות באלכוהול, שכן, הם חוששים מהתסמינים הגופניים שהם יחוו בתהליך גמילה. לכן, חשוב מאוד לדעת כי במרכז גמילה ניתן לקבל את הליווי והתמיכה הטובים והנחוצים ביותר בתהליך התמכרות לאלכוהול לרבות בשלב שבו הגוף מתנקה ממנו.

   מהי המטרה של טיפול בהתמכרות באלכוהול?

   חשוב מאוד להבין כי אלכוהול דומה לסמים. שכן, ממש כמו סמים הוא מדכא את מערכת העצבים המרכזית של האדם. ניתן להבין כי לאלכוהול יש השפעה נכרת הן על המוח והן על מערכת העצבים והוא מאט תהליכים גופניים רבים. מעבר לכך, צריכה של כמות אלכוהול גדולה היא בעלת השפעה דיכאונית על הגוף. אדם אשר שותה אלכוהול בכמות גדולה יסבול מתסמינים גופניים שונים לרבות: הוא יתקשה להגיב בצורה מהירה, הוא יתקשה לדבר, הוא יתקשה לתאם את התנועות שלו בצורה יעילה והיכולות המוטוריות שלו יפגעו. ככל שרמת האלכוהול בגוף תעלה כך גם חומרת ההשפעות שלה תתעצם. לא פעם אלכוהול קשור להתנהגות תוקפנית. המטרה של טיפול בהתמכרות באלכוהול היא לנקות את גופו של האדם מהאלכוהול וכן, לאפשר לו שליטה על חייו. המגמה היא שהאדם ייצא מהטיפול המדובר כאשר הוא יכול לשלוט בעצמו ולא לשוב להתמכרות שלו וכן, כאשר הוא יהיה בעל יכולת לחיות חיים תקינים וטובים.

   מדוע כדאי לבחור במרכז גמילה עבור טיפול בהתמכרות לאלכוהול?

   אין ספק שכדאי מאוד שאדם המכור לאלכוהול יקבל טיפול במרכז גמילה. מדובר על מרכז טיפולי שבו ניתן למצוא צוות מנוסה ומקצועי בתחום טיפול בהתמכרויות שונות לרבות התמכרות לאלכוהול. צוות זה ילווה את האדם לאורך התהליך כולו ויסייע לו בהתאם לתוכנית אישית שתיבנה לו, להתנקות מהאלכוהול ולשוב לחיות את חייו בצורה תקינה בלי לחזור להתמכרות שלו. אם אתם מחפשים מרכז כזה, תוכלו לפנות למרכז מכורים לחיים, שם הצוות המקצועי יוכל להדריך אתכם ברגישות יתרה ויחד תצאו אל חיים חדשים וטובים.