contact_us
facebook whatsapp instagram phone youtube

  גמילה מסמים

  תקופת הקורונה הביאה למרכז תשומת הלב את הבריאות שלנו, פחדים בריאותיים ולחץ לשמור על הביטחון הפיסי שלנו. מה שבתורו הביא למרכז הבמה את העלייה בשימוש בתרופות ממכרות. לא שזו תופעה חדשה, שכן התמכרות לתרופות הייתה ועד היום קיימת הרבה יותר מהתמכרות לסמים.

  פשוט יש לנו תחושה שזה בסדר לקבל מרשם מהרופא וזה מקובל ואפילו לא צריך להסתיר את זה. התירוץ לשימוש בתרופות ממכרות הוא פשוט ולא משנה מה המכור מספר לעצמו ולאחרים, עדיין עובדת ההתמכרות ברורה, האדם לוקח מינון גבוה יותר והתרופה עוזרת פחות ונדמה שאי אפשר להמשיך לחיות בלי התרופה.

  האם יש הבדל בין התמכרות לתרופות להתמכרות לסמים?

  הבסיס לכל התמכרות ובמיוחד כזו המשתמשת בחומרים כימיים, זהה. כמו הסמים כך התרופות משבשות מערכות חשובות בגוף ובכך מביאות יותר פגיעה בריאותית מאשר תרומה. עם זאת, יותר קל להתמכר לתרופות כי האמון כלפי הדילר הרפואי הוא גבוהה מדילר הסמים, אז למה לפקפק בתרופות? גמילה מתרופות דומה לגמילה מסמים, הן בתהליך שעובר המכור והן בטיפול הפסיכולוגי. ההבדל הגדול הוא הנגישות, לקבל מרשם לתרופה ממכרת זה פשוט וחוקי, עד כדי כך שהרבה אנשים אפילו לא מודעים להיותם מכורים. הם סומכים על הרופאים שלהם לרוב בצורה עיוורת ובשילוב עם ההקלה מהתרופה בתחילת השימוש בה, מתקבל בסיס תלותי טוב להמשך לקיחת התרופה. מעבר לכך, אין צורך להסתיר את עובדת לקיחת התרופה מאחרים, הרי זה מקובל בימנו שלכל בעיה יש גלולה…

  למה בעצם חשוב לעבור גמילה מתרופות?

  תרופה זה חומר כימי שיותר הורס את הגוף מאשר מטפל. חוץ מזה בכל התמכרות יש צורך לעלות מינון ואז גם הפגיעה ותופעות הלוואי גודלות. האדם הופך להיות כלוא, מצד אחד צורך להמשיך לקחת את התרופה מצד שני בעיות רפואיות חדשות שמצריכות עוד תרופות, מה שיוצר מעגל אכזרי ללא סוף טוב. הכלא הזה לא תורם לאדם לממש את עצמו, להשיג את ההצלחה שאליה הוא נולד. יש גם השלכות על איכות חיים של המכור והסובבים אותו.

  למה כדאי לכם לעבור גמילה מתרופות ב”מכורים לחיים”? אנחנו בעלי ניסיון רב שנים, שיטות טיפול יחודיות ומותאמות למשתמש. דיסקרטיות מובטחת לשינוי חיובי בנחת.

  זקוקים לסיוע מקצועי בגמילה מסמים או מאלכוהול?

  התמכרות לסמים או לאלכוהול משלבת בין תלות פיזית לבין תלות רגשית ופסיכולוגית ולכן רבים מהמכורים רואים את עצמם מכורים לכל החיים, מתוך החשש כי בכל רגע נתון הרגש יכול להוביל לחזרה לשימוש בחומר הממכר. אם אתם זקוקים לסיוע בתהליך גמילה מסמים קשים או בתהליך גמילה מאלכוהול, כדאי שתשקלו ברצינות את האופציה לפנות למרכז לטיפול בהתמכרויות המאפשר לעבור תהליך גמילה של מספר חודשים הכולל אשפוז ללא יציאה מהמקום למשך כחודש עד חודש וחצי בליווי אנשי מקצוע מהטובים בתחום.

  גמילה מסמים ואלכוהול באמצעות אשפוז

  ההחלטה לפנות לגורם מקצועי לגמילה מסמים ואלכוהול היא קודם כל הצעד הראשון שלכם לעבר הפחתת התלות מהחומרים הממכרים המהווים חלק נכבד מהיום יום שלכם. ההתמודדות הפיזית של הגוף בתהליך הגמילה היא אינה פשוטה ומומלץ לעבור את הקושי הפיזי הראשוני במרכז טיפולי המכיר את התסמינים וידע לטפל בהם באמצעות תרופות והדרכה של אנשי מקצוע כגון פסיכיאטרים, פסיכולוגיים ואחיות רפואיות. ההתמודדות הפיזית הראשונית תקדם אתכם לעבר הטיפול הפסיכולוגי רגשי בתהליך הגמילה.

  היתרונות במכון גמילה מאלכוהול או סמים

  אחד היתרונות המשמעותיים במכון גמילה מאלכוהול או מסמים הוא ההצטרפות שלכם לקהילה תומכת של מכורים נוספים. קהילה זו תעניק לכם בית ומענה למגוון רחב של קשיים בתהליך הגמילה הפיזי והנפשי. הקהילה במרכז תלווה אתכם בתהליך הגמילה ותוכלו להשתלב גם בהוסטל של המרכז הכולל ליווי אישי בשגרת חיים של עבודה וטיפול יומי במרכז אחר הצהריים בכל יום. ההוסטל מעניק מסגרת לכל מי שעבר את תהליך הגמילה באשפוז בהצלחה והוא מחייב אתכם למעשה להחזיק עבודה קבועה בשעות הבוקר על מנת שתוכלו לקבל הדרכה וליווי בשעות אחר הצהריים.

  מרכז לגמילה מסמים קשים ומאלכוהול

  לפרטים נוספים על תהליך הגמילה מסמים קשים או מאלכוהול, התקשרו עכשיו למספר הטלפון המופיע באתר ותוכלו לקבל את כל המידע לגבי תהליך הגמילה מצוות המרכז מכורים לחיים. מרכז מכורים לחיים הינו אחד ממוסדות הגמילה המתקדמים בישראל והוא משרת מאות ישראלים בכל שנה המחפשים מקום דיסקרטי לתהליך גמילה מהתמכרויות. המרכז ממוקם בעיר בית שמש וכולל חדרים פרטיים מפוארים לתקופת האשפוז או חדרים משותפים עם מכורים נוספים המגיעים לעבור את תהליך הגמילה בעצמם.

  מרכז גמילה מסמים קשים

  גמילה מסמים מהווה דבר חשוב ביותר לכל אדם אשר מכור. סמים קשים הם הרסניים ויכולים לגרום לנזקים גופנים ונפשיים משמעותיים לאדם. אדם אשר מכור לסמים קשים, חייב להיעזר בשירותיו של מרכז גמילה מסמים קשים מקצועי ומנוסה בתחום המדובר. המטרה היא לסייע לאדם להתנקות מהסמים אשר הוא מכור אליהם ולשוב לחיות חיים תקינים וטובים יותר.

  מה צריך לדעת על מרכז גמילה מסמים קשים?

  אדם שמכור לסמים קשים תלוי בהם הן מבחינה פיזיולוגית והן מבחינה נפשית ובמהלך הזמן, בכדי להגיע לאותה תחושת טשטוש הוא צריך להעלות את מינון הסם. אין ספק כי מדובר על התמכרות הרסנית אשר עלולה לפגוע באדם מכל מיני בחינות, ועל כן, יש צורך לבחור מרכז גמילה מסמים קשים מקצועי, אשר בו ניתן למצוא את הליווי הטוב והמיומן ביותר. גמילה מסמים קשים איננה דבר שניתן לבצע באופן עצמאי ולרוב, אדם שמנסה להיגמל באופן עצמאי מסמים שכאלה, לא ינחל הצלחה. חשוב להבין כי הגמילה הראשונית מהסם כרוכה במגוון תופעות לוואי גופניות לא פשוטות להתמודדות ועל כן, חשוב שבתקופה זאת, הוא יקבל את כל הסיוע שהוא זקוק לו. כמובן שחשוב מאוד שהאדם יקבל את התמיכה הנפשית והכלים הנדרשים לו בכדי שלא לשוב להתמכרות שלו, כאשר יסיים את תקופת הגמילה במכון הגמילה.

  כיצד בוחרים מרכז גמילה עבור גמילה מסמים קשים?

  גמילה מסמים קשים איננה תהליך פשוט ועל כן, חשוב ביותר לבחור מרכז גמילה מסמים קשים מקצועי ומהימן, אשר מציע את המעטפת המלאה הרלוונטית לצורך טיפול ותמיכה באדם המצוי בתהליך גמילה מסמים קשים. במרכז צריכים להיות כל אנשי המקצוע הנדרשים עבור ליווי בהליך גמילה מעין זה. מעבר לכך, חשוב מאוד לבחור במקום נעים ונוח, אשר יאפשר לאדם לעבור את תקופת הגמילה בצורה נעימה. דבר חשוב נוסף הוא כמובן המלצות על המקום. ככל שיותר מטופלים אשר נגמלו במרכז גמילה מסמים קשים בהצלחה, ניתן להסיק כי מדובר על מרכז גמילה מקצועי שאפשר לסמוך על הליך הגמילה שהוא מציע.

  thumbnail

   טיפולים נוספים
   post-image
   גמילה מבונדורמין

   להפסיק את התלות בתרופות מרשם נדודי שינה הוא מצב נפוץ שמשפיע על הרוב המכריע של האנשים...

   המשך קריאה >>
   post-image
   גמילה מאופיאטים

   גמילה מאופיאטים - ליווי וטיפול בכל התסמינים כל האופיאטים מייצרים תסמיני גמילה דומים, אם כי עוצמתם...

   המשך קריאה >>
   post-image
   גמילה מקלונקס

   גמילה מקלונקס - כיצד זה עובד? קלונקס היא תרופה לטיפול בחרדות. מאחר ותרופה זו משפיעה על...

   המשך קריאה >>
   post-image
   גמילה מפרקוסט

   תהליך הגמילה מפרקוסט מתוך הרבה תרופות שנכללות תחת ההגדרה של משככי כאבים, תרופה אחת גורמת אצל...

   המשך קריאה >>
   post-image
   גמילה מכדורים נרקוטים

   גמילה מכדורים נרקוטים ומעקב רפואי משככי כאבים ושאר כדורים נרקוטיים הנקנים במרשם טומנים בחובם את הסיכון...

   המשך קריאה >>

   גמילה מסמים קשים

   סמים קשים הם חומרים הנושאים פוטנציאל גבוה להתמכרות והשלכות בריאותיות קשות. חומרים אלו מסווגים בדרך כלל כתרופות מבוקרות הניתנות רק במרשם רופא או כסמים לא חוקיים, בשל טבעם המסוכן והסיכון המשמעותי שהם מהווים לאנשים המשתמשים בהם. דוגמאות לסמים קשים כוללים בין היתר הרואין, קוקאין, מתאמפטמין ואופיואידים סינתטיים כמו פנטניל. השימוש בסמים קשים עלול להוביל לפגיעה פיזית, פסיכולוגית וחברתית עמוקה, מה שהופך גמילה מסמים קשים לחיונית עבור מי שהפך לתלוי בהם.

   מה הם היתרונות של גמילה מסמים קשים?

   גמילה מסמים קשים היא צעד קריטי ולרוב הצעד הראשון לקראת החלמה. היא מציעה מספר יתרונות עבור אנשים השואפים להתגבר על התמכרות לחומרים אלה:

   • תסמיני הגמילה הקשורים לשימוש בסמים קשים יכולים להיות חמורים ואף מסכני חיים. גמילה מסמים קשים בפיקוח מקצועי מבטיח את הבטיחות הפיזית של האדם ומספקת טיפול רפואי מיידי אם מתעוררים סיבוכים.
   • הגמילה מסמים קשים עוזרת להפחית את התשוקה העזה לסמים, ומקלה על אנשים להתמקד בהחלמה שלהם ללא הדחף המתמיד להשתמש.
   • הפסקת השימוש בסמים קשים מאפשרת לגוף להתחיל להחלים מהנזק שנגרם כתוצאה משימוש בסמים. זה יכול להוביל לשיפור הבריאות הגופנית ולירידה בסיכון לסיבוכים רפואיים.
   • השלמת גמילה מוצלחת יכולה להגביר את המוטיבציה של המטופל להמשיך בטיפול בהתמכרות, ובסופו של דבר להגדיל את הסיכויים שלו להשיג פיכחון מתמשך.

   טיפולים המסייעים בתהליך הגמילה מסמים קשים

   גמילה יעילה מסמים קשים כוללת בדרך כלל שילוב של התערבויות רפואיות וטיפוליות כדי לטפל בהיבטים הפיזיים והפסיכולוגיים של התמכרות:

   1. ניקוי רעלים רפואי, או "גמילה רפואית", כרוך בגמילה בפיקוח במסגרת קלינית. אנשי מקצוע רפואיים עשויים לתת תרופות כדי להקל על תסמיני הגמילה ולהבטיח את הנוחות והבטיחות של הפרט.
   2. טיפול וייעוץ: לפגישות טיפול אישיות וקבוצתיות תפקיד מכריע בהתייחסות להיבטים הפסיכולוגיים של ההתמכרות.
   3. קבוצות תמיכה: קבוצות תמיכה כמו Narcotics Anonymous (NA) מספקות תחושה של קהילה ותמיכת מכורים זה בזה במהלך תהליך הגמילה וההחלמה.

   גמילה מסמים קשים היא מסע לא פשוט, ודורש המון כוחות פיזיים ונפשיים. לא מומלץ לעבור את התהליך באופן עצמאי, אלא חשו בלקבל את כל התמיכה לה אתם יכולים להזדקק במהלך הגמילה, על ידי ליווי וסיוע מקצועי של הצוות המקצועי במרכז הגמילה 'מכורים לחיים'.

   מכון גמילה מסמים

   התמכרות לסמים משפיעה על כ-35 מיליון אנשים ברחבי העולם. אם אתם או מישהו שאכפת לכם ממנו נאבקים בשימוש לרעה בסמים, זכרו שאתם לא לבד. ללכת לקבל עזרה מקצועית של מכון גמילה מסמים היא אחת האלטרנטיבות הטיפוליות הטובות ביותר שיש. מכורים לסמים יכולים לקבל את התמיכה והליווי המקצועי הדרושים להם כדי לנצח את ההרגל הרע שלהם במרכז גמילה 'מכורים לחיים' עם שהייה מלאה המיועד במיוחד למטרה זו.

   הטיפולים הזמינים של מכון גמילה מסמים

   מכון גמילה מסמים מעניק טיפול מקיף למכורים על ידי מתן מגוון רחב של גישות טיפוליות. חשוב להכיר ולטפל בהתמכרות כמחלה המורכבת שהיא. בטיפול, ניתן ללמוד עוד על מה שעשוי לעורר את התשוקה שלכם לסמים או לאלכוהול. המכורים יכולים לקבל תובנה לגבי הדרכים שבהן חשיבה ופעולות לקויות תורמים לבחירה לקויה. אנשים יכולים לפתח שיטות התמודדות חדשות וטובות יותר ולשפר את בריאותם הנפשית הכוללת באמצעות טיפול. קיים מגוון רחב של אפשרויות מבחינת טיפולים הזמינים בגמילה מאחר וגישה טיפולית אחת לא תתאים לכל אחד. המטרות של טיפולים אלו הם לשפר את איכות החיים של המטופל ולשנות את נקודת המבט של המטופל לגבי השימוש בסמים.

   טיפולים פרטניים וטיפולים קבוצתיים

   במהלך טיפולים מקיפים שאתם יכולים לקבל על ידי מכון גמילה מסמים, חשוב שיהיה לכם על מי להישען עליו בזמן החלמה מהתמכרות. מטופלים צריכים להיות מוקפים באנשי מקצוע תומכים ועמיתים. מישהו ששואף להתגבר על ההתמכרות אבל צריך תמיכה מדי פעם, ירוויח מלהיות חלק מקהילה של אחרים שחולקים את ההבנה הזו. חברות, אהבה, הבנה ותקווה מאנשים אמיתיים שיכולים להתייחס למאבקים שלכם יכולים רק לתרום ולחזק את תהליך הריפוי שלכם. החלמה מהתמכרות עשויה להיות בלתי אפשרית ללא תמיכה של קבוצה.

   קבוצת תמיכה נכונה נותנת לאנשים להרגיש רגש של שייכות, וללמוד מחדש את המיומנויות החברתיות אותם הם יכלו לשכוח במשך תקופת השימשו בסמים.  בנוסף לשיפור הבריאות והרווחה, פעילות גופנית סדירה יכולה לסייע במאבק בהתמכרות. סוגים רבים של אימוני כושר זמינים במכון גמילה. זה יכול לסייע בהחזרת הכוח הפיזי, שיפור המצב הנפשי וביסוס שגרה חיובית שניתן לשמור לאחר סיום הטיפול. לקבלת פרטים נוספים על דרכי טיפול זמינות במכון גמילה 'מכורים לחיים' צרו קשר עוד היום!

   מרכז גמילה מסמים פרטי

   התמכרות לסמים היא הרסנית ביותר. הבחירה העיקרית שתעשו אי פעם היא האם להירשם או לא להירשם לתוכנית גמילה של מרכז גמילה מסמים פרטי. כמובן, שבמקרה זה אתם רוצים לוודא שאתם בוחרים את המרכז המוביל הטוב ביותר בתחום. את תשומת ליבכם כדאי לשים על מרכז גמילה 'מכורים לחיים' שם אתם תוכלו למצוא את השלווה והכל הסיוע המקצועי הטוב ביותר הדרוש לכם להתחיל את החיים שלכם גםם ההתמכרות הישנה שלכם.

   מספר דברים לחשוב עליהם בעת בחירת מרכז גמילה מסמים פרטי

   אפשרויות טיפול באשפוז או בטיפול יום נגישות במרכז גמילה מסמים 'מכורים לחיים'. כדאי ללמוד על אפשרויות הטיפול הרבות הזמינות דרך מרכז גמילה מסמים פרטי ולבחור את המתאימה ביותר עבורכם. לשם כך חשוב להיפגש עם צוות מהמומחים של המכון. הדבר האחרון שאתם צריכים הוא חרדה נוספת עקב חששות כלכליים על הוצאות השיקום. במקרה זה ניתן לבדוקה החזרים מביטוח פרטי.

   בנוסף, תוצאות הטיפול תלויות מאוד בכשירותם של עובדי מרכז הגמילה. חשוב לוודא כי יש כמות מטפלים מספק לכל המטופלים, את הניסיון שלהם ואת המקצועיות שלהם.

   אילו מאפיינים משפיעים על בחירת מרכז הגמילה?

   מיקום המרכז שתבחרו לגמילה שלכם הוא בעל חשיבות מכרעת. זה מובן אם אתם רוצים להישאר קרוב לבית בזמן שאתם עוברים טיפול יום בהתמכרויות. או אולי ההפך, תרצו שהמרכז הגמילה יתמקם במקום אחר הרחק מהמקום בו אתם מתגוררים כעת. בכל מקרה השיקום שלכם דרך מרכז גמילה מסמים פרטי מספק לכם את כל הדיסקרטיות לה אתם צריכים, כך שאתם יכולים לא לדאוג לכך שמשהו ידע על ההתמכרות שאתם מתמודדים איתה. מרכזי גמילה יכולים להתמחות בסוג התמכרות מסוים או במספר התמכרויות, אך בכל מקרה חשוב לבחור במרכז גמילה שמתמחה בסוג ההתמכרות שלכם. במרכז גמילה 'מכורים לחיים' ניתן למצוא את הטיפול הטוב ביותר לכל סוגי ההתמכרויות. המרכז מציע מגוון שיטות טיפול שניתן להתאים באופן אישי למצבכם. אתם תעברו את כל התהליך בליווי וסיוע צמוד של אנשי מקצוע מומחים, אשר ישמרו עליכם, יכוונו אתכם ויעזרו לכם בכל. לפרטים נוספים ניתן ליצור קשר ישירות עם מרכז הגמילה 'מכורים לחיים'.

   תמונה