contact_us
facebook whatsapp instagram phone youtube

  טיפול cbt

  פסיכותרפיה המכונה טיפול קוגניטיבי התנהגותי (CBT) מטרתה לעזור למטופלים לזהות ולשנות דרכים לא מועילות של חשיבה והתנהגות. היא מבוססת על האמונה שהמחשבות, הרגשות וההתנהגויות שלנו קשורות זו בזו וששינוי דפוסי חשיבה שליליים יכול להוביל להתנהגויות ורגשות חיוביים יותר. ב-CBT, אנשים עובדים בשיתוף פעולה עם מטפל מיומן כדי לזהות ולאתגר חשיבה מעוותת, לפתח אסטרטגיות התמודדות, ובסופו של דבר להשיג נקודות מבט מאוזנות ובריאות יותר. טיפול סי בי טי משמש לטיפול במגוון רחב של מצבים נפשיים, כולל חרדה, דיכאון והפרעת דחק פוסט טראומטית, והוכח גם כבעל ערך רב בהקשר של טיפול בהתמכרויות.

  מהם היתרונות של טיפול סי בי טי כטיפול בהתמכרות לסמים?

  טיפול סי בי טי ממלא תפקיד מכריע בטיפול בהתמכרות לסמים מכמה סיבות. ראשית, זה עוזר לאנשים להבין את תהליכי החשיבה והאמונות הבסיסיים שמניעים את ההתמכרות שלהם. לאנשים רבים הנאבקים בהתמכרות יש אמונות מעוותות לגבי השימוש שלהם בסמים, כמו שימוש בסמים כמנגנון התמודדות עם מתח או כאב רגשי. CBT עוזר לאנשים לזהות ולאתגר את האמונה הזו, ומחליף אותן במנגנוני התמודדות ודפוסי חשיבה בריאים יותר.

  בנוסף, CBT מצייד אנשים עם מיומנויות חיוניות למניעת הישנות. התמכרות כרוכה לרוב בטריגרים או מצבים המובילים לשימוש בסמים. באמצעות CBT, אנשים לומדים כיצד לזהות ולהתמודד עם טריגרים אלה ביעילות, תוך הפחתת הסיכון להישנות. זה גם עוזר להם לפתח אסטרטגיות לניהול תשוקות ורגשות שליליים מבלי להזדקק לשימוש חוזר בסמים.

  מדוע חשוב לבחור במרכז גמילה המציע טיפולי CBT?

  בחירת מרכז גמילה המשלב CBT בגישת הטיפול שלו יכולה לשפר משמעותית את הסיכויים להחלמה מוצלחת מהתמכרות לסמים. טיפול סי בי טי מבוסס על אחוזי הצלחה מוכחים בסיוע לאנשים להתגבר על התמכרות ולשמור על פיכחון לטווח ארוך. מרכז גמילה 'מכורים לחיים' המציע טיפול CBT מספק סביבה מובנית ותומכת בה אנשים יכולים לעסוק בגישה טיפולית זו בהדרכת אנשי מקצוע מיומנים. ניתן לשלב CBT בתוכנית טיפולית מקיפה המתייחסת הן להיבטים הפיזיים והן להיבטים הפסיכולוגיים של ההתמכרות. גישה הוליסטית זו מגדילה את הסבירות להחלמה מוצלחת על ידי טיפול בגורמים הבסיסיים להתמכרות ומתן לאנשים את הכלים הדרושים להם כדי לשמור על פיכחון. לפרטים נוספים ניתן ליצור קשר עם מרכז גמילה ' מכורים לחיים'.

  thumbnail

   טיפולים נוספים
   post-image
   גמילה מקטמין

   גמילה מקטמין: הדרך לשחרור מהתלות קטמין, קיי, ספיישל קיי, קיטקטKetamine הוא סם הרדמה סינתטי. מאפייניו הפכו...

   המשך קריאה >>
   post-image
   גמילה מפנטניל

   כל מה שצריך לדעת מזיק, מסוכן, ומוגדר כקריטי ביותר – פנטניל הוא החומר המסוכן והחזק ביותר...

   המשך קריאה >>
   post-image
   גמילה מבונדורמין

   להפסיק את התלות בתרופות מרשם נדודי שינה הוא מצב נפוץ שמשפיע על הרוב המכריע של האנשים...

   המשך קריאה >>
   post-image
   גמילה מאופיאטים

   גמילה מאופיאטים - ליווי וטיפול בכל התסמינים כל האופיאטים מייצרים תסמיני גמילה דומים, אם כי עוצמתם...

   המשך קריאה >>
   post-image
   גמילה מקלונקס

   גמילה מקלונקס - כיצד זה עובד? קלונקס היא תרופה לטיפול בחרדות. מאחר ותרופה זו משפיעה על...

   המשך קריאה >>

   טיפול סי בי טי

   אחת המטרות של טיפול קוגניטיבי התנהגותי (CBT) היא לעזור למטופל להיות מודע יותר לדרכים שבהן החשיבה השגויה שלו גורמת לו למצוקה. הבנת המוטיבציה וההתנהגות של עצמו ושל אחרים, כמו גם שימוש באסטרטגיות מעשיות לפתרון בעיות, מודגשות במהלך טיפול סי בי טי. כתוצאה מכך, האמונה של האדם במיומנויות ההתמודדות עם המתח שלו גדלה. מרכז גמילה והעצמה- מכורים לחיים מספק טיפול CBT כחלק מתוכנית גמילה מעמיקה, אשר מאפשרת למטופל לרכוש מגוון כלים להתמודדות עם ההתמכרות שלהם ולמנוע הישנות.

   מה היא המטרה עיקרית של טיפול סי בי טי

   אחת המטרות העיקריות של טיפול סי בי טי היא ללמד את המטופלים כיצד להרפות את גופם ונפשם כהכנה להתמודדות עם החששות שלהם. לטיפול קוגניטיבי התנהגותי (CBT) יש פוטנציאל להיות טכניקה מעצימה המסייעת לאנשים לזהות שיש להם שליטה על החיים שלהם ועל הרגשות שנובעים כתוצאה מהאירועים שהם מתמודדים איתם. כשמדובר בטיפול בהפרעות נפשיות, הפרעות חרדה והפרעות שימוש בסמים, טיפול קוגניטיבי התנהגותי (CBT) הוא אחת הצורות המוצלחות ביותר של פסיכותרפיה. יישום אסטרטגיות התמודדות חיוביות ושינוי של דפוסי חשיבה לא מועילים הם עקרונות מרכזיים בטיפול קוגניטיבי התנהגותי.

   חייו והרגלי החשיבה של האדם עשויים להיות מעוצבים על ידי האמונות הבסיסיות ביותר שלו. מחשבה אוטומטית לא רציונלית ומעוותת, משחקת תפקיד מרכזי במחלות נפש והתנהגותיות ממכרות. המטרה הסופית של CBT היא לעזור לאנשים להשתחרר מדפוסי המחשבה וההתנהגות ההרסניים שלהם, כך שהם יוכלו לחיות חיים מאושרים ובריאים יותר.

   האם אתם כבר מכירים מה הוא טיפול CBT?

   אנשים עם מגוון רחב של בעיות נפשיות עשויים להפיק תועלת מטיפול קוגניטיבי התנהגותי. בניגוד לטיפולים מסורתיים, טיפול סי בי טי מנתח כיצד הרעיונות של האדם משפיעים על המצב הרגשי שלו. CBT הוא טיפול ממוקד פתרונות שמטרתו לשנות מחשבות והרגלים לא מועילים, דרכי חשיבה לא מתאימות (הידועות גם בשם עיוותים קוגניטיביים) ואמונות יסוד. מטפלי CBT לרוב מתאימים את הטיפולים שלהם כדי לעמוד בדרישות הייחודיות של כל מטופל, כך גם במרכז גמילה העצמה מכורים לחיים. להתאמת הטיפול למצבכם באופן אישי חייגו כבר היום לקביעת פגישה במרכז גמילה והעצמה מכורים לחיים.

   מטפל cbt

   ההתמקדות בתחזוקה ארוכת טווח המאפיינת טיפול קוגניטיבי היא נכס בטיפול בהפרעות שימוש בסמים המתבצע על ידי מטפל  cbtמקצועי. הישנות שכיחה בקרב אלכוהוליסטים ומשתמשים בסמים, לכן חשוב למטפלים לעזור למטופליהם לפתח מערכת חדשה של אסטרטגיות התמודדות ארוכות טווח. הסיכון להישנות של החולים פוחת כתוצאה משיפור המסוגלות העצמית הנובעת מרכישת כלים ויכולות אלו.

   מה הן המיומנויות אותן יכול ללמד אתכם מטפל cbt?

   מספר כלים ומיומנויות אותן ניתן לרכוש בעזרת מטפל  cbtמקצועי הם:

   אחת הדרכים להתמודד עם התשוקות היא ללמוד לדחות ולהסיט את עצמנו על ידי עשיית משהו אחר (כגון קריאה, כתיבה, שיחה עם חבר או השתתפות בפגישה) עד שהכמיהה תעבור.

   זיהוי דפוסי חשיבה לא מועילים ופיתוח תרגול של הפקת מחשבות בונות. בטיפול בהתמכרות, מטופלים לומדים לזהות ולמסגר מחדש מחשבות שליליות, כמו "לא השתמשתי 90 יום, אז מגיעה לי קצת 'חופשה' מהפיכחון שלי", עם מחשבות בונות יותר, כמו "מה שבאמת מגיע לי זה לשמור על רצף הפיכחון שלי בחיים, לתמוך בהחלמה שלי בכל יום בעיתו, כולל היום, ולהפסיק לנסות לרמות את עצמי במחשבות שמחפשות סמים".

   מציאת פתרונות ישירים וארוכי טווח יותר לבעיות, במקום לנסות להטביע אותם על ידי שיכרון או שימוש בסמים, מה שמחמיר את המצב.

   מה הם היתרונות של טיפול CBT כטיפול בהתמכרויות?

   אימוץ הרגלים חדשים המטפחים פיכחון ותחושת מסוגלות, כמו פעילות גופנית, צמצום רגשות שליליים, עיסוק בתחביבים ותרגול טכניקות מיינדפולנס. מטפל  cbtצריך לנתח את "שלב השינוי" של המטופל על מנת לתת אמפתיה נאותה ולקבוע את השילוב הטוב ביותר של שיטות הטיפול למצב הקיים. למודעות המטפל לשלב השינוי של המטופל יש חשיבות מכרעת לקביעת מידת ההנחיה האופטימלית מבלי לדחוף את המטופל אל מעבר לאזור הנוחות שלו בכל נקודה נתונה בטיפול. סוג זה של מודעות עשוי לעזור למטפלים למקסם את היתרונות עם מטופלים בעלי מוטיבציה גבוהה, תוך שמירה על אנשים בעלי פחות מוטיבציה בטיפול עד שהם מפתחים דחף חזק יותר לפתור את הבעיה שלהם. המטפלים המקצועיים של מרכז גמילה והעצמה- מכורים לחיים יודעים להתאים את הטיפול הטוב ביותר עבור כל מטופל באופן אישי.