התקשרו עכשיו

074-766-13-59

איך מתמודדים עם סכנות בהימורים?

ההימורים היא תופעה חמורה. משחק פוקר תמים, לכאורה, לאחר בית הספר יכול להפוך להתמכרות בלתי פוסקת. עמותת מכורים מחלימים מספקת מרכז גמילה למכורים להימורים שנועד להעלות את המודעות בקרב האוכלוסייה לגבי התופעה המדאיגה ולסייע למכורים להיגמל מתופעה מסכנת ומזיקה. אחרי הכול, לא כל זכייה בלוטו באמת מביאה אושר.

מהן הסכנות שבהימורים?

בוגרים המצויים במצוקה ואינם יכולים להתנתק מההימורים, עלולים להפגין סימנים שונים כדוגמת היעלמות פתאומית ובלתי מוסברת מהבית או הצורך לקחת הלוואות מבלי לציין במדויק לשם מה נועדה ההלוואה. אם התגלה מקרה של התמכרות חשוב להפנות את האדם אל מרכז גמילה מהימורים, שכן אלה כמה סכנות הטמונות בהתמכרות למשחקי קלפים:

  • לחץ וחרדה – מכורים להימורים עלולים להפגין סימני מצוקה כמו מתח, עצבנות וכעס כלפי הסביבה. זאת משום שההימורים עצמם אינם נותנים להם מנוח ומאלצים אותם להשיג כסף כדי לחזור להמר ולנסות להשיג את הרווחים שהפסידו בהימור הקודם.
  • התרחקות מהסובבים אותם – בוגרים עלולים להתרחק מאנשים שאוהבים אותם ומנסים לעזור להם כמו הורים, קולגות או חברים. הם עשויים להפגין תוקפנות וימשיכו להתרחק מהאנשים הקרובים להם ביותר.
  • מסתבכים עם החוק – המהמרים יעשו הכול כדי להשיג את הכסף עבור ההימורים, כולל פעולות המנוגדות לחוק כמו גניבה, זיוף או הונאה.
  • הימורים בלתי רווחיים – ההימורים גורמים להפסדים כלכליים גדולים שהמכורים מתקשים להסביר. וכך, הם מוצאים את עצמם עמוק בתוך החובות.

מרכז מידע והכוונה לגמילה וטיפול בהתמכרות להימורים

מרכז גמילה מהימורים הוא הכתובת שאליה צריך לפנות במקרה שבו יש חשש להתמכרות להימורים בקרב אדם שאנו מכירים. במכון זה יקבלו כלים מתאימים להתמודדות עם מצבם החדש ויבינו שיש דרך לצאת ממנו. כך שאם יש לכם קרוב משפחה אשר סובל מתופעת ההימורים עקב בריחה ממציאות מורכבת או בגלל לחץ חברתי שהפעילו עליו חבריו לספסל הלימודים, אין צורך להתמודד לבד. בימינו ניתן לפנות לאנשי מקצוע אמינים שיכולים להעניק מענה טוב ומהיר לבעיה.