התקשרו עכשיו

074-766-13-59

אשפוזיות לגמילה מסמים

כל המידע על אשפוזיות גמילה מסמים

אמנם רבים לא מבינים זאת, אבל בהחלט חשוב לבסס, כי גמילה מכל סוג של התמכרות היא אפשרית, אך כמובן לא פשוטה. כל צעד שאדם מכור עושה לקראת השתקמותו היא מבורכת ובעיקר מעידה על עוצמה אדירה. לעיתים, לא תמיד קל לאותו אדם לבצע את הצעד הראשון, או בכלל להיות מודע באופן מלא למצבו. לכן, במידה ונרצה לסייע, קיימות אשפוזיות לגמילה מסמים וכמובן מהתמכרויות אחרות.

 

מהי התמכרות?

התמכרות הינה הפרעה כרונית רפואית ועל כן אינה מצב שניתן להתייחס אליו בקלות ראש. רוב סוגי ההתמכרות, תלוי במידת החומרה, עלולים לגבות מחיר כבד בגוף האדם ובנפש. התמכרות יכולה להתרחש במגוון של תחומים, דוגמת אלכוהול, סמים, אוכל, ואפילו משחקי מחשב ומסכים.

 

מהי אשפוזית גמילה?

אשפוזית גמילה היא בעצם אחת התחנות הראשונות בתהליך הגמילה של אדם המכור לסמים, או כל דבר אחר. בארץ, אשפוזית לגמילה מסמים היא תחת פיקוח של משרד הבריאות ואליה ניתן לפנות מגיל 14, אם מדובר בבני נוער. הטיפול באשפוזית יכול לערוך כמה שבועות, עד מספר חודשים, ובמסגרת הטיפול משתתפים מטפלים סיעודיים וצוותים של פסיכולוגים ועובדים סוציאליים.

לאחר סיום הטיפול, יכול המטופל להמשיך למכון גמילה מסודר בהתאם לצורך וההמלצה. אשפוזית לגמילה מסמים היא בתשלום אך רק בפעם הראשונה ולאחר מכן היא כלולה בסל הבריאות של המטופל. שימו לב, שישנו הליך קבלה לאשפוזית גמילה מסמים וישנו הצורך בהפניית רופא או פניה עצמאית של האדם המכור, או קרוביו. כמו כן, במסגרת הליך אישור הקבלה יידרש המטופל לעבור בדיקות רפואיות לשם קביעת מצבו ודרגת החומרה.

 

איפה יש אשפוזית גמילה מסמים?

אשפוזיות גמילה מסמים פרושות ברחבי הארץ, מצפון עד דרום, אך במידה ולאחר האשפוז נדרש המשך תהליך גמילה מסודר, מומלץ לפנות למכון הגמילה של מכורים לחיים על מנת לקבל סיוע רחב ומדויק יותר בהתאם לסוג ההתמכרות. גם אם אינכם בטוחים בנוגע לפניה אל אשפוזיות לגמילה מסמים, דעו כי ניתן ליצור קשר עם המכון על מנת לקבל הסברה ותמיכה.

 

לסיכום 

התמכרות לסמים היא תופעה רחבה ונפוצה ברחבי כל העולם, אך הצעד הראשון בהשתקמות הוא הרצון לחיות חיים טובים יותר, ונעשה זאת ע”י פניה לאשפוזיות לגמילה מסמים.

התמכרות למריחואנה

בשנים האחרונות  קיימת תופעה חמורה מאוד . התמכרות ל”נייס גאי”. צעירים רבים נוהרים לפיצוציות כדי לקנות את הסם הממכר וההרסני

קרא עוד >