התקשרו עכשיו

074-766-13-59

גמילה ביתית מסמים

האם גמילה ביתית מסמים אפשרית?

התמכרות היא הפרעה רפואית כרונית לכל דבר ועניין, אך לא מדובר במצב אבוד שלא ניתן להחלים ולהשתקם ממנו. בהתאם לחומרת המצב, גמילה ושיקום הם אכן אפשריים לביצוע ללא גישה לאשפוזית או למרכז גמילה. אבל כיצד נדע להבדיל בין גמילה ביתית מסמים ואלכוהול, לבין הצורך בגמילה במרכז סיוע למכורים?

 

מהו הליך גמילה ושיקום?

הליך גמילה מאלכוהול, סמים, או כל התמכרות אחרת, הוא הליך בעל מספר שלבים, באופן מסורתי. במהלך ההליך, המכור מגיע לתובנות שונות בנוגע למצב שלו ולומד כיצד לצבור את הכוחות להתגבר על הרצון להשתמש או לשתות. במסגרת השיקום הוא מודה בהתמכרותו, מבצע שיח עם מכורים אחרים, ועוד.

 

האם קיימת גמילה טבעית מאלכוהול?

במידה ומידת החומרה של ההתמכרות היא יחסית נמוכה, וזאת ניתן לאבחן בעזרת רופא וצוות המתמחה בהתמכרות, אכן ניתן לבצע גמילה טבעית מאלכוהול ללא גישה למרכז גמילה מוסדר. במסגרת גמילה ביתית מסמים ואלכוהול ישנו צורך מאד גדול בתמיכה של המשפחה והחברים. כמו כן, חשוב לדעת לצפות לעליות ומורדות בתהליך השיקום וכן להמשיך ולקבל ייעוץ מצוות מקצועי, גם בלי גישה מוסדרת למרכז גמילה.

 

איפה כן נעשה גמילה מאלכוהול?

במידה ומידת החומרה של ההתמכרות היא הרבה יותר גבוהה, או שיש קושי להתמיד עם גמילה ביתית מסמים, מומלץ מאד לגשת למרכז גמילה מוסדר בשם “מכורים לחיים”. מדובר בצעד אמיץ אך בהחלט מציל חיים. גישה למרכז מסודר היא אינה בגדר עונש או כישלון, אלא דווקא ניצחון מאד גדול של המכור. הבחירה לגשת למרכז גמילה הוא הצעד הראשון שבאמצעותו המכור בוחר בחיים.

 

לסיכום 

גמילה ביתית מסמים או אלכוהול היא אכן אפשרית ועדיפה בעיקר במקרים בהם ההתמכרות עוד לא בשיאה ועדיין לא הושיטה זרועותיה אל תוך חייו האישיים של המכור, עד לכדי הרס מוחלט. במהלך התהליך מומלץ מאד להתייעץ עם צוות רפואי והדבר אינו מחייב כמובן הגעה למרכז גמילה. כמו כן, מאד חשוב להסתמך על עזרה של האנשים הקרובים אלינו.

במידה ודרגת החומרה של ההתמכרות היא גבוהה יותר, מומלץ מאד לגשת למרכז סיוע של “מכורים לחיים” כדיי לקבל את העזרה המקצועית הנדרשת, שלה סיכוי גבוה יותר של הצלחה לעומת גמילה ביתית מסמים ואלכוהול.

טיפול התנהגותי

התמכרות לסמים, אלכוהול או הימורים עלולה להעיב על חיי האדם והסובבים אותו, בייחוד אם מדובר באדם בוגר שמצופה ממנו לנהל

קרא עוד >
Drug addiction or drug abuse concept

גמילה מסמים

תקופת הקורונה הביאה למרכז תשומת הלב את הבריאות שלנו, פחדים בריאותיים ולחץ לשמור על הביטחון הפיסי שלנו. מה שבתורו הביא

קרא עוד >

קהילה לגמילה מסמים

מחפשים קהילה תומכת להתמודדות עם התמכרות לסמים? הצטרפות לקהילה לגמילה מסמים היא אחת הדרכים להתמודד עם ההתמכרות שלכם בצורה יעילה,

קרא עוד >