התקשרו עכשיו

074-766-13-59

גמילה מאלכוהול וסמים

האם גמילה מאלכוהול וסמים אפשרית?

התמכרות היא מצב קשה מנשוא ותופתעו לשמוע שכולנו יכולים להיות בעלי נטייה למצב של התמכרות, במידה כזו או אחרת. חשוב לדעת, התמכרות היא לא מצב קבוע וניתן לעבור גמילה מאלכוהול וסמים, או כל התמכרות בתחום אחר. נשאלת השאלה, איך עובדת גמילה מסמים ואלכוהול, או גמילה מהימורים, ולמי לפנות?

 

מהי התמכרות?

התמכרות היא הפרעה רפואית כרונית ועל כן נחשבת למחלה לכל דבר ועניין. התמכרות יכולה להתפתח במגוון תחומים כמו יחסי מין, מסכים, אוכל, והנפוצים ביותר אלכוהול, הימורים וסמים קשים (אשר כולם ניתן לקטלג בתור סמים).

 

מה כוללת גמילה מהתמכרויות?

גמילה מהימורים, כמו גם גמילה מסמים, אלכוהול, או אוכל, כוללת בתוכה מספר שלבים אותם חייב המכור לעבור על מנת להכריז על עצמו כנגמל. חשוב להבין כי לא מדובר בקסם שקורה ברגע ונדרשת כאן עבודה קשה, התמדה ורצון להצליח ולחזור לחיים טובים.

 

איפה נעשה גמילה מהתמכרויות?

שימו לב, כי גמילה מאלכוהול וסמים ניתן לעשות בבית או במרכז גמילה מוסדר. גמילה ביתית היא אפשרית, אך קשה יותר, וזאת בהתאם למידת החומרה של ההתמכרות. במידה ולמכור אין מערכת משפחתית או חברתית תומכת, אופציה זו היא פחות מומלצת.

לחילופין, גמילה מסמים ואלכוהול במרכז גמילה מסודר בשם “מכורים לחיים” היא מתכון מוצלח ובטוח יותר לשיקום מלא. במרכז ניתן לעבור את כל השלבים הרלוונטיים להחלמה, כמו להיתמך באופן מלא בצוות רפואי וסיעודי מוכשר ביותר, בעת העליות והמורדות הצפויות בזמן השיקום. לבצע את הצעד הראשון ולגשת לגמילה הוא לא פשוט, אבל מדובר בצעד אמיץ והנכון ביותר.

במידה ואנו קרובים לאדם מכור, דעו כי נוכל לסייע לו באמצעות הפניה למרכז גמילה מאלכוהול וסמים. אם אנו לא בטוחים כיצד לעשות זאת וכיצד לעזור, דעו שאפשר ליצור קשר עם המרכז ולקבל את ההכוונה הנכונה ביותר.

 

לסיכום 

התמכרות היא הפרעה קשה מאד שאין להקל בה ראש. חשוב לדעת, שאם אנו קרובים לאדם מכור, ניתן ואף מומלץ להושיט לו יד לעזרה. אין זה אומר שאנו צריכים להכריח אותו להיגמל אבל בהחלט אפשר לפנות לייעוץ למרכז גמילה מסודר על מנת לקבל הנחיה בנושא. כמו כן, במרכז הגמילה “מכורים לחיים” עצמו אפשר לבצע השתקמות והחלמה מלאים.

תופעת השימוש בסמים

שימוש בסמים (במיוחד קלים גראס/חשיש) היא תופעה שכיחה מאוד בשנים האחרונות וככזאת היא נראית חברתית ולגיטימית מאוד. אך מהר מאוד

קרא עוד >

טיפול התנהגותי

התמכרות לסמים, אלכוהול או הימורים עלולה להעיב על חיי האדם והסובבים אותו, בייחוד אם מדובר באדם בוגר שמצופה ממנו לנהל

קרא עוד >