contact_us
facebook whatsapp instagram phone youtube

  גמילה ממשככי כאבים

  לכאורה מדובר בתרופות מרשם בהמלצתו של הרופא או תרופות בהמלצתו של הרוקח, ולכן אין שום דבר רע או מזיק בצריכתם. אם כך כיצד אנשים מוצאים עצמם במכון גמילה ממשככי כאבים, בדומה למכורים אחרים שהתמכרותם ברורה יותר בהרסנותה? מרכז גמילה והחלמה, מכורים מחלימים, מהווה את המשענת הנחוצה לכל מכור או מכורה המבקשים להחלים ממחלתם ולהשיב לעצמם את השליטה בחזרה.

  מדוע גמילה ממשככי כאבים הכרחית?

  משככי כאבים הם סם חוקי שנועד לשפר את איכות חייו של הסובל ולהקל על כאביו. אם כך, כיצד השימוש הזה הופך להתמכרות? גם כאן הנושא המרכזי הוא מידות התלות והמינונים. גמילה ממשככי כאבים הכרחית משום שבדומה לתלות בסמים אחרים, קשים ובלתי חוקיים, ההתמכרות מזיקה לבריאותו ולחייו של המכור. ובהרחבה –

  • בדרך כלל ההתמכרות למשככי כאבים נוצרת לאחר שהמכור סבל מכאבים פיזיים בעקבות מחלה או תאונה.
  • משככי כאבים רבים הם זמינים, נגישים וממכרים ולכן נועדו לצריכה מוגבלת על פי המלצתו של הרופא.
  • התלות במשככי הכאבים מתאפיינת בתופעות הדומות להתמכרויות אחרות –
  • סבילות – כדי לקבל את אותו אפקט ההקלה והשיכוך, המכור נאלץ להגביר את מינוני הצריכה משום שהמוח מסתגל ומתרגל לשימוש.
  • נסיגה – בעת שהמכור אינו משתמש בסם הוא סובל מתופעות לוואי נפשיות ופיזיות קשות (הנקראות גם כקריז).
  • שימוש כפייתי – המכור מאבד את שליטתו בצריכת הסם. צריכת הסם משתלטת על שגרתו הסובבת סביב הסם. מכורים עשויים למצוא עצמם מזייפים מרשמים או אפילו רוכשים משככי כאבים מהשוק השחור או מדמויות פליליות אחרות.
  • בשל הנורמטיביות של צריכת משככי הכאבים, השימוש בהם הופך לשגרתי ונפוץ ואנשים רבים לא מבינים את חומרת המצב של השימוש הקומפולסיבי.

  הגמילה מהסמים

  גמילה ממשככי כאבים מתאפיינת במאפייני גמילה – נדודי שינה, אי שקט, בחילות, עצבנות, כאבי שרירים, הקאות, מצבי רוח משתנים ועוד. מסיבה זו, מכורים רבים מתקשים להתניע את תהליך הגמילה ולהתמיד בו. ולכן, חשוב מאוד שתהליך הגמילה יתבצע במסגרת מקצועית ומלווה בידי רופא כדי שיכלול טיפול תרופתי חלופי ומבוקר כדי לספק הקלה רפואית מחד, ומאידך כדי למנוע התמכרות לסמים נוספת.

  thumbnail

   אולי גם יעניין אותך
   post-image
   נתיב לגמילה: סיוע ולטיפול לאנשים המתמודדים עם התמכרויות שונות

   מרכז יום לטיפול בהתמכרויות הוא מוקד מרכזי לסיוע ולטיפול באנשים המתמודדים עם התמכרויות שונות, כגון...

   המשך קריאה >>
   post-image
   המקום המיוחד לשינוי דרך חיים: לטפל בשורש הבעיה בהתמכרויות

   תכנית טיפול מקצועית ומוקפדת בנושא גמילה מהימורים היא חשובה ביותר בכדי לייצר שינוי אמיתי בחיינו....

   המשך קריאה >>
   post-image
   תוכניות טיפול מקצועיות ומוקפדות

   תכנית טיפול מקצועית ומוקפדת בנושא גמילה מהימורים היא חשובה ביותר בכדי לייצר שינוי אמיתי בחיינו....

   המשך קריאה >>
   post-image
   סיוע ולטיפול באנשים המתמודדים עם התמכרויות שונות

   מרכז יום לטיפול בהתמכרויות הוא מוקד מרכזי לסיוע ולטיפול באנשים המתמודדים עם התמכרויות שונות, כגון...

   המשך קריאה >>
   post-image
   תהליך חשוב ומאתגר להתמודד עם התמכרויות

   הגמילה מהרואין היא תהליך חשוב ומאתגר שבו ניתן ללמוד להתמודד עם התמכרויות ולחזק את הרגשת...

   המשך קריאה >>

   גמילה ממשככי כאבים – תהליך

   גמילה מתרופות משככות כאבים היא התהליך שבו אדם התלוי בתרופות לשיכוך כאבים מפסיק להשתמש בהן בניסיון להפסיק את ההתמכרות. תרופות נגד כאב עשויות לכלול אופיואידים כגון מורפיום, אוקסיקודון, פנטניל ותרופות אחרות שנועדו להקל על כאב פיזי ונפשי. גמילה ממשככי כאבים לרוב לא יכולה להתבצע באופן עצמאי, אתם עלולים להזדקק לעזרה מקצועית של מכון גמילה 'מכורים לחיים'.

   איך מתרחשת התמכרות למשככי כאבים?

   תלות במשככי כאבים עלולה להיווצר כתוצאה משימוש ממושך בתרופות אלו למטרות רפואיות, כמו גם שימוש בלתי הולם בהן. אופיואידים, למשל, יוצרים תחושת אופוריה ואושר שיכולים להוביל לתלות פסיכולוגית. הם יכולים גם לגרום לתלות פיזית כאשר הגוף מסתגל לתרופה והשימוש בה דרוש כדי לשמור על תפקוד יום יומי תקין. כמו כן, אנשים הסובלים מכאב עשויים להתחיל להעלות את מינון התרופות נגד כאבים כדי להשיג את האפקט הרצוי, מה שמגביר את הסיכון להתמכרות.

   מהם השלבים של גמילה ממשככי כאבים באופן לא מבוקר?

   גמילה ממשככי כאבים היא תהליך מורכב ואינדיווידואלי שעשוי לכלול את השלבים הבאים:

   1. הבנת ההתמכרות: הצעד הראשון הוא לזהות את הבעיה ולהכיר בהתמכרות למשככי כאבים. זה עשוי לדרוש זמן ותמיכה מאנשים אהובים.
   2. עזרה מקצועית: חשוב לפנות לעזרה מקצועית של מרכז גמילה כדי לפתח תוכנית להפחתה הדרגתית במינון התרופה. זה עוזר למנוע הפסקה פתאומית, שעלולה לגרום לתסמינים פיזיים לא נעימים.
   3. תמיכה פסיכולוגית: עבודה עם פסיכולוג או פסיכיאטר יכולה לעזור למטופל להתמודד עם התמכרות פסיכולוגית ולפתח אסטרטגיות לניהול מתח וכאב ללא תרופות.
   4. תמיכה ממשפחה ואנשים אהובים משחקת תפקיד קריטי בתהליך המוצלח של הפסקת משככי כאבים. תמיכה רגשית והבנה עוזרות למטופל להתגבר על קשיים.
   5. חשוב להקפיד על תכנית השיקום שירכיבו עבורכם המומחים של מרכז גמילה 'מכורים לחיים', ולפעול לפי המלצות המומחים כדי להקל על תהליך הגמילה ולמנוע הישנות.

   גמילה ממשככי כאבים היא מסע ארוך וקשה, אך היא מובילה להחלמה ושיקום הבריאות והנפש. אנשי מקצוע בתחום של מרכז הגמילה 'מכורים לחיים', יכולים לספק את העזרה והתמיכה הדרושים לכם בתהליך זה, להחזיר את השליטה על חייכם ולשפר את המצב הבריאותי שלכם. לקביעת פגישת ייעוץ ללא התחייבות צרו קשר עם מכון גמילה 'מכורים לחיים'.