התקשרו עכשיו

074-766-13-59

גמילה מסמים ואלכוהול

גמילה מסמים ואלכוהול – איך ואיפה?

התמכרות היא מצב קשה ולא פשוט בכלל, בעבור המכור עצמו וגם עבור קרוביו. יחד עם זאת, חשוב לדעת שכן ניתן ואף מומלץ לטפל בבעיה ושהיא פתירה. גמילה מסמים ואלכוהול באופן ביתי, או במרכז גמילה, הם שתי אופציות לגיטימיות ואפשריות, בהתאם לחומרת המצב. אז איך נבצע גמילה ואיפה?

 

מהי התמכרות?

התמכרות היא הפרעה רפואית כרונית, אשר כל אדם הוא בעל נטייה, במידה כזו או אחרת, ללקות בה.  התמכרות יכולה להתפתח במגוון תחומים כמו אלכוהול, אוכל, יחסי מין, והנפוצים ביותר סמים קשים (דוגמת קראק או קנאביס).

 

מה כוללת גמילה מסמים קשים?

גמילה מקראק, או גמילה מקנאביס, היא בהחלט אפשרית. בהתאם למידת החומרה של ההתמכרות ניתן לבצע גמילה בבית או במרכז גמילה:

גמילה ביתית:

גמילה בבית רלוונטית עבור מכורים שמצבם עדיין לא קשה, ולהם מערכת תמיכה טובה מצד הורים וחברים. חשוב לציין כי עדיין יש צורך בליווי מקצועי, אבל לא חייב לגשת ולשהות במרכז גמילה.

גמילה במרכז:

גמילה מסמים ואלכוהול במרכז גמילה מסודר הוא מומלץ ויעיל יותר בעבור אלו שדרגת החומרה של ההתמכרות שלהם היא גבוהה יותר. מכורים אלו זקוקים למסגרת נוקשה ומבודדת יותר על מנת להתמודד עם המחלה, על כל העליות והמורדות.

ההליך

במהלך הגמילה מקנאביס, גמילה מקראק, או גמילה מכל סם אחר, ישנם מספר שלבים שצריך לעבור.  רובם כוללים התוודות של המכור למצב, שיחות מרובות עם פסיכולוגים ורופאים, טיפולים אלטרנטיביים וטבעיים ועוד. חשוב לדעת שההליך הוא יעיל ומוצלח אך דורש כוח רצון.

 

איפה יש מרכז גמילה מסמים קשים?

גמילה מסמים ואלכוהול אפשר כאמור לעשות במרכז מסודר והוא “מכורים לחיים. חשוב לדעת שאם יש חששות או ספקות כלשהם, מומלץ מאד ליצור קשר עימם על מנת לקבל הסברה מלאה על המרכז ותהליך הגמילה ואף לבוא לראות את המקום. במרכז ישנו צוות ותיק ואמין המסייע בכל התהליך באופן מלא ושקוף.

 

לסיכום 

גמילה מסמים ואלכוהול הוא הליך אפשרי ומומלץ ביותר. הבחירה לבצע גמילה היא צעד ראשון ואמיץ ביותר מצד המכור, ועצם כך הוא בוחר בחיים שלו. אם אנו קרובים למכור ורוצים לסייע לו, מומלץ ליצור קשר עם “מכורים לחיים” כדיי לקבל הסברה על סיוע למכור.

מהי גמילה?

גמילה הוא תהליך פיזיולוגי שעובר המכור בראשית דרכו. תהליך זה מלווה בדרך כלל בטיפול תרופתי על מנת להקל על תסמיני

קרא עוד >

התמכרות למריחואנה

בשנים האחרונות  קיימת תופעה חמורה מאוד . התמכרות ל”נייס גאי”. צעירים רבים נוהרים לפיצוציות כדי לקנות את הסם הממכר וההרסני

קרא עוד >