contact_us
facebook whatsapp instagram phone youtube

  גמילה מקנאביס

  הקנאביס הוא פרח שמכיל חומרים שונים – להם השפעה ממכרת על הגוף כאשר צורכים אותו בכמויות גדולות. מדובר על תופעה נפוצה מאוד שמקיפה אוכלוסיות רבות ונוגעת לטווח גילאים רחב למדי. גמילה מקנאביס אפשרית וניתנת לביצוע על ידי פניה לגורמים מוסמכים שמבינים בנושא זה. מכורים מחלימים הינו מרכז שמאפשר למכורים לחומרים שונים, הימורים וגם תרופות מסוגים שונים לצאת מהמצב שאליו הם נקלעו. תהליך הגמילה מתבצע במקום עצמו ומספק למטופל את כל התנאים הנחוצים על מנת להתנקות מהסם.

  גמילה מקנאביס – מהן השפעות החומר

  מדובר בצמח שבמהלך ההיסטוריה עשו בו שימוש פעמים רבות בתור סם פסיכואקטיבי. משתמשים רבים נוטים להשתמש בחומרים נוספים במקביל ומביאים על עצמם בעיות שליליות שונות:

  • כאשר אנו עושים שימוש בקנאביס, הפגיעה עשויה להיות תודעתית ולפגוע ביכולת ההחלטה שלנו. זוהי סכנה שעלולה לפגוע בנו ובזולת. לכן, חשוב לפנות למרכז גמילה מקנאביס.
  • הסיבה העיקרית לשימוש בקנאביס היא תחושת הריחוף שהוא מקנה למשתמש. תחושה זו, אשר מכונה “היי”, עשויה להיות נעימה אך ניתן בקלות להתמכר אליה ולברוח אליה כל פעם שמופיע אתגר.
  • הקנאביס עשוי גם לגרום לתופעה של הירדמות ועייפות. נהיגה או פעולות מסוכנות אחרות תחת השפעת הסם הן לא אחראיות ועלולות להביא לתוצאות קשות.
  • תגובה נוספת יכולה לבוא לידי ביטוי בחרדה או פראנויה – שהיא כשלעצמה אינה חיובית.

  המשפחה מתפרקת, החברים מתרחקים

  סמים שנחשבים לקלים הם בעלי יכולות פגיעה והרס נרחבות. הרכישה וההשגה של הסם היא לא קשה במיוחד, מה שמביא לשימוש מוגבר ביומיום. במקרים רבים השימוש הוא למעשה בריחה ממציאות כל שהיא שמציקה, מפחידה או מאיימת. השימוש בסם כמובן שלא ישנה את המציאות ועל כן מוטב לעזור למשתמש בסם זה ולהפנות אותו אל מרכז גמילה שם יסייעו לו לסיים את הקשר עם הסם.

  ישנם מקרים שבהם אנשים החולים במחלות סופניות עושים שימוש בקנאביס רפואי שניתן להם על ידי גורם רפואי מוסמך. במקרים אלו מדובר על שימוש בפיקוח; שימוש שעשוי לסייע ביצירת הרגשה טובה יותר ומאפשר ניהול של שגרה נטולת כאבים וחרדות. עם זאת, מקרים אלו הם יוצאים מן הכלל.

  thumbnail

   אולי גם יעניין אותך
   post-image
   נתיב לגמילה: סיוע ולטיפול לאנשים המתמודדים עם התמכרויות שונות

   מרכז יום לטיפול בהתמכרויות הוא מוקד מרכזי לסיוע ולטיפול באנשים המתמודדים עם התמכרויות שונות, כגון...

   המשך קריאה >>
   post-image
   המקום המיוחד לשינוי דרך חיים: לטפל בשורש הבעיה בהתמכרויות

   תכנית טיפול מקצועית ומוקפדת בנושא גמילה מהימורים היא חשובה ביותר בכדי לייצר שינוי אמיתי בחיינו....

   המשך קריאה >>
   post-image
   תוכניות טיפול מקצועיות ומוקפדות

   תכנית טיפול מקצועית ומוקפדת בנושא גמילה מהימורים היא חשובה ביותר בכדי לייצר שינוי אמיתי בחיינו....

   המשך קריאה >>
   post-image
   סיוע ולטיפול באנשים המתמודדים עם התמכרויות שונות

   מרכז יום לטיפול בהתמכרויות הוא מוקד מרכזי לסיוע ולטיפול באנשים המתמודדים עם התמכרויות שונות, כגון...

   המשך קריאה >>
   post-image
   תהליך חשוב ומאתגר להתמודד עם התמכרויות

   הגמילה מהרואין היא תהליך חשוב ומאתגר שבו ניתן ללמוד להתמודד עם התמכרויות ולחזק את הרגשת...

   המשך קריאה >>

   מרכז גמילה מקנאביס

   גמילה מקנאביס איננה דבר פשוט. על אף שלא מעט אנשים משתמשים בקנאביס עבור צרכים רפואיים, חשוב לדעת כי בסופו של דבר מדובר על סם ממכר ששימוש ממושך בו, עלול להוביל לתלות ולקושי להפסיק להשתמש בו, גם אם רוצים. אדם אשר מאוד רוצה להיגמל משימוש בקנאביס, אך איננו מצליח לעשות זאת באופן עצמאי, יכול לבחור מרכז גמילה מקנאביס שיסייע לו להיגמל בצורה הטובה ביותר. טיפול בהתמכרות לקנאביס במרכז גמילה יתמקד הן בגמילה הגופנית מהסם הכוללת התמודדות עם תופעות הלוואי הגופניות והן בלימוד על האופן שבו מתמודדים בחיי השגרה בלי לשוב להשתמש בסם לאחר שיוצאים ממרכז גמילה.

   גמילה מקנאביס- מה חשוב לדעת?

   לא מעט מבוגרים ובני נוער מתמודדים עם התמכרות לקנאביס. לא פעם הם רוצים מאוד להפסיק אם ההתמכרות הזאת אך אינם מצליחים לעשות זאת באופן עצמאי. התמכרות משלבת בין גוף לבין נפש ועל כן, הדרך לגמילה תלויה בכמה דברים חשובים. בכדי להיגמל בצורה יעילה מקנאביס, חשוב לבחור מרכז גמילה מקנאביס אשר יבנה לכל אדם תוכנית אשר תותאם לו באופן אישי בהתאם למצבו, בהתאם לאישיותו ועוד. בכדי שהגמילה תצליח, יהיה צורך שהאדם יפטר מדפוסים התנהגותיים שונים שבגינם הוא חוזר לשוב להשתמש בסם פעם אחר פעם. הטיפולים במרכז גמילה צריכים להתמקד הן בגוף והן בנפש ועל כן, טרם בוחרים במרכז גמילה, יש לוודא שהוא מתאים לכם ובעיקר, שהוא מקצועי ומנוסה בתחום גמילה מקנאביס.

   איך תבחרו מרכז גמילה מקנאביס?

   בכדי לבחור מרכז גמילה מקנאביס שבאמת יעזור לכם, עליכם לשים דגש על כמה דברים חשובים: ראשית כל, יש לבדוק האם מדובר על מרכז גמילה מקאנביס, כלומר, האם במרכז הגמילה מתמחים בהתמכרויות לקנאביס, איזה אנשי מקצוע יש במרכז הגמילה, האם מדובר על אנשי מקצוע מומלצים שניתן לסמוך עליהם וכי ידוע שיש להם יכולת ללוות כל אדם בתהליך גמילה מקאנביס. כדאי מאוד לקבל המלצות על מרכז גמילה וכן, חשוב ביותר לבדוק האם מדובר על מקום שנעים לשהות בו שכן, בתהליך הגמילה לרוב לא יוצאים ממרכז הגמילה ועל כן, חשוב ביותר שזה יהיה מקום שנעים לשהות בו.