התקשרו עכשיו

074-766-13-59

גמילה מקנאביס

הקנאביס הוא פרח שמכיל חומרים שונים – להם השפעה ממכרת על הגוף כאשר צורכים אותו בכמויות גדולות. מדובר על תופעה נפוצה מאוד שמקיפה אוכלוסיות רבות ונוגעת לטווח גילאים רחב למדי. גמילה מקנאביס אפשרית וניתנת לביצוע על ידי פניה לגורמים מוסמכים שמבינים בנושא זה. מכורים מחלימים הינו מרכז שמאפשר למכורים לחומרים שונים, הימורים וגם תרופות מסוגים שונים לצאת מהמצב שאליו הם נקלעו. תהליך הגמילה מתבצע במקום עצמו ומספק למטופל את כל התנאים הנחוצים על מנת להתנקות מהסם.

גמילה מקנאביס – מהן השפעות החומר

מדובר בצמח שבמהלך ההיסטוריה עשו בו שימוש פעמים רבות בתור סם פסיכואקטיבי. משתמשים רבים נוטים להשתמש בחומרים נוספים במקביל ומביאים על עצמם בעיות שליליות שונות:

  • כאשר אנו עושים שימוש בקנאביס, הפגיעה עשויה להיות תודעתית ולפגוע ביכולת ההחלטה שלנו. זוהי סכנה שעלולה לפגוע בנו ובזולת. לכן, חשוב לפנות למרכז גמילה מקנאביס.
  • הסיבה העיקרית לשימוש בקנאביס היא תחושת הריחוף שהוא מקנה למשתמש. תחושה זו, אשר מכונה “היי”, עשויה להיות נעימה אך ניתן בקלות להתמכר אליה ולברוח אליה כל פעם שמופיע אתגר.
  • הקנאביס עשוי גם לגרום לתופעה של הירדמות ועייפות. נהיגה או פעולות מסוכנות אחרות תחת השפעת הסם הן לא אחראיות ועלולות להביא לתוצאות קשות.
  • תגובה נוספת יכולה לבוא לידי ביטוי בחרדה או פראנויה – שהיא כשלעצמה אינה חיובית.

המשפחה מתפרקת, החברים מתרחקים

סמים שנחשבים לקלים הם בעלי יכולות פגיעה והרס נרחבות. הרכישה וההשגה של הסם היא לא קשה במיוחד, מה שמביא לשימוש מוגבר ביומיום. במקרים רבים השימוש הוא למעשה בריחה ממציאות כל שהיא שמציקה, מפחידה או מאיימת. השימוש בסם כמובן שלא ישנה את המציאות ועל כן מוטב לעזור למשתמש בסם זה ולהפנות אותו אל מרכז גמילה שם יסייעו לו לסיים את הקשר עם הסם.

ישנם מקרים שבהם אנשים החולים במחלות סופניות עושים שימוש בקנאביס רפואי שניתן להם על ידי גורם רפואי מוסמך. במקרים אלו מדובר על שימוש בפיקוח; שימוש שעשוי לסייע ביצירת הרגשה טובה יותר ומאפשר ניהול של שגרה נטולת כאבים וחרדות. עם זאת, מקרים אלו הם יוצאים מן הכלל.

התמכרות לנייס גאי

בני הנוער של היום חשופים לתופעה מדאיגה ביותר,בעבר מי שניסה לעשן ג’וינט שמו היה נקשר עם עבריינות אלימות וכדומה ,כיום

קרא עוד >