התקשרו עכשיו

074-766-13-59

גמילה מתרופות מרשם

גמילה מתרופות מרשם – איך ואיפה?

התמכרות לתרופות מרשם, כמו גם לכל דבר אחר, היא מצב נוראי וקשה מנשוא. התמכרות משפיעה לא רק על המכור, אלא על כל אלו שקרובים אליו. במידה ואתם מכירים אדם קרוב מכור, דעו כי ניתן לעזור לו וקיימת גמילה מתרופות מרשם, כמו גם גמילה פיזית מאלכוהול ומסמים.  הנה כל המידע על גמילה, איך היא מתבצעת, ולמי פונים בנוגע להסברה:

 

מהי התמכרות?

התמכרות היא הפרעה רפואית כרונית, אשר כל אדם יכול לפתח במידה כזו או אחרת, בהתאם לתנאים מקדימים שיכולים להוביל להידרדרות. התמכרות יכולה להתפתח במספר תחומים, דוגמת אלכוהול, סמים, הימורים, ואפילו אוכל.

 

מהן תרופות מרשם?

אחת ההתמכרויות הכי קשות היא ההתמכרות לתרופות מרשם. תרופות מרשם הן ממש כפי שהן נשמעות, תרופות שניתן לרכוש רק עם הפנייה של רופא ומסיבה טובה; תרופות אלו לרוב מכילות חומרים מאד חזקים ואין לקחת אותם בלי ייעוץ רפואי. בהתאם, הן גם יכולות להביא להתמכרות, במיוחד אם אדם מצליח להשיג אותן בדרך לא חוקית ואז הנטילה אינה מבוקרת.

 

האם ניתן להיגמל?

חשוב לדעת שאכן קיימת גמילה מתרופות מרשם, כמו גם גמילה פיזית מסמים, גמילה פיזית מאלכוהול, ועוד. הדגש בגמילה פיזית היא כי היא מתבצעת באופן מבוקר ובמרכז גמילה ולא באופן ביתי. במהלך שהייה במרכז גמילה פיזית מסמים, תרופות ואלכוהול, יכול האדם לחוות גמילה ממשית בהתאם לייעוץ של רופאים ובפיקוח סיעודי. במקביל לכך, המכור עובר טיפולים ושיחות עם פסיכולוגים, קבוצות תמיכה, כמו גם טיפולי אלטרנטיביים, כמו דיקור. משמע, מדובר בשיקום טבעי ובריא ללא התערבות של תרופות אחרות לשיקום.

 

איפה יש גמילה מתרופות מרשם?

גמילה מתרופות מרשם, כמו גם גמילה מאלכוהול וסמים, נוכל למצוא במרכז הגמילה של “מכורים לחיים”. מרכז זה שם מטרה בפניו לסייע באופן טבעי, תומך ומקיף ככל האפשר לכל מכור. לכן, במידה ואתם קרובים לאדם מכור ומעוניינים להציע לו גמילה, תוכלו להתייעץ עם מרכז זה על מנת לדעת כיצד לבצע את הצעד הזה בדרך הכי קלה ורגישה כלפי המכור.

 

לסיכום 

זכרו, התמכרות היא מצב נוראי ועל כן חשוב שנגלה אמפתיה כלפיו המכור. במידה והחלטתם לעזור לו, מדובר בצעד מבורך ולכן מומלץ להתייעץ עם מכורים לחיים.