התקשרו עכשיו

074-766-13-59

האם אתה מכור להימורים – בדיקה

כשמדובר בהימורים, אנו חיים בתחושה של “לי זה לא יקרה”. אחרי הכול, כל אחד מאתנו קנה פעם כרטיס לוטו ועקב בלהט ובמתח אחר פרסום המספרים. אמנם לא כל מי שקונה כרטיס בלוטו הוא מכור להימורים, אך קיימים סימנים אשר עלולים להוות כנורות אזהרה ולהעיד על התמכרות להימורים בלתי נשלטת. מעוניין לבצע בדיקה – האם אתה מכור להימורים? אם התשובה חיובית, מומלץ לפנות אל עמותת מכורים מחלימים – עמותה המטפלת במתמכרים רבים מדי יום ביומו, גם בכאלה שלא היו מודעים למצבם הבעייתי טרם כניסתם למרכז הגמילה.

בדיקה – האם אתה מכור להימורים? כדאי לשאול את עצמך את השאלות הבאות

כמו כל אחד מאתנו, גם מכור להימורים לא אוהב להודות בטעויות ולציין שיש לו בעיה, אך דווקא ההודאה בבעיה היא השלב הראשוני בהליך הריפוי. אם אתה חושש שיש לך בעיית הימורים, אלה כמה שאלות שאתה צריך לשאול את עצמך:

  • האם החסרת מהלימודים או העבודה כדי להמר – כולנו צריכים לקחת חופש מההתחייבויות שלנו על מנת להתרענן מדיי פעם או לטפל בסידורים דחופים. אך אם לא הגעת למקום העבודה או הלימודים במיוחד כדי להמר, זה עלול להיות תמרור אדום עבורך.
  • האם לאחר שאתה מפסיד בהימורים, אתה חש בצורך להמר שוב – מכורים המפסידים כסף בהימורים מעוניינים להחזיר לעצמם את הכבוד האבוד, ועל כן הם מהמרים שוב.
  • האם הימרת מעבר למה שתכננת – אם כן, ייתכן שאתה מתחיל לאבד שליטה על ההימורים.
  • האם אתה מסוגל להפוך עולמות כדי להשיג כספים להימורים – מלווה כסף מחברים או עמיתים בעבודה, מוכר נכסים, מבקש כסף מאנשים מזרים ברחוב או מבצע עבירות גניבה?
  • האם האווירה בבית השתנתה בעקבות ההימורים – האם בני המשפחה מתרחקים ממך? האם הם מעירים על כך שהגיע הזמן שתפסיק לבזבז כספים ותתחיל “לעשות עם עצמך משהו”?
  • האם הימרת כדי להתחמק מרגשות שליליים – כמו כעס, חרדה או בדידות?

זו לא בושה לפנות לעזרה

אלה היו רק כמה סימנים שעלולים להעיד על אדם מכור להימורים. אם אתה חושש שאתה מפתח סימנים אלה, או מבחין בהם בקרב אדם קרוב, חשוב לפנות לעזרה מקצועית. צוות מיומן ואיכותי של מוסד גמילה מהימורים מוכר מעניק כלי התמודדות יעילים למכורים אשר מסייעים להם לנצח את ההתמכרות.

גמילה מתרופות

כשאנו סובלים מכאבי בטן או כאבי ראש, אנו יכולים ליטול משככי כאבים על מנת להקל על תחושתנו. התרופות מסייעות לנו

קרא עוד >