התקשרו עכשיו

074-766-13-59

התמודדות עם תחלואה כפולה

כאשר אנו מדברים על תחלואה כפולה, הכוונה היא לאנשים הסובלים מתלות בסמים ומהפרעה פסיכוטית או התנהגותית במקביל. כלומר, אם בעבר נטו להפריד בין שני תסמינים אלו, כיום מכירים בכך שאנשים רבים סובלים מתחלואה כפולה כאשר מרכז הגמילה מכורים מחלימים מציע טיפול המותאם לאנשים אלו. חוויתם טראומה בעברכם ולאורך השנים פתחתם תלות חמורה בסמים? הצוות הטיפולי שאנו מעסיקים ילווה אתכם לאורך כל שלב ושלב – עד להחלמה.

 

רבים מאתנו שמעו על הביטויים ‘התמכרות לסמים’ ו’הפרעות נפשיות’ והתייחסו אליהן בתור שני עולמות נפרדים. למעשה, גם בעולם הרפואה והפסיכולוגיה נהגו באופן דומה כאשר לאורך השנים האחרונות גוברת ההבנה כי חולים רבים נופלים בין הכיסאות בשל אבחנה שגויה. מדוע? במקרים רבים, מטופלים רבים מאובחנים כבעלי נטייה התמכרותית – בין אם לאלכוהול, סמים ועוד; התמכרות אשר באה להסוות את קיומם של הדיכאון והטראומה ולהדחיק אותם. מתי ניתן לראות כי להתמכרות זו מתווספת ההפרעה הנפשית? כאשר החולה חווה ירידה משמעותית בתפקוד היום-יומי שלו או שמא הוא מבצע התנהגות לא אופיינית או אלימה.

חשוב לציין כי במקרים בהם המחלה הנפשית קדמה להתמכרות, החולה יפתח תלות באלכוהול או בחומרים אסורים כדוגמת סמים קשים. וזאת, בכדי למלא את תחושת הריקנות שנוצרה עקב מצבו הנפשי של החולה. כך או כך, כדי להתמודד עם מצב רפואי ורגשי מורכב זה, יש לקבל סיוע מותאם אישית למטופל. טיפול זה יתבסס על ראייה רב-מערכתית. למה הכוונה? ראשית, בבואו של החולה להתאשפז במרכז גמילה, הוא יהיה במעקב של אנשי מקצוע מתחום הפסיכולוגיה והפסיכיאטריה. לצד הסיוע הרגשי והתרופתי, המטופל ישתלב במסגרות פרטניות וקבוצתיות – ליווי מקיף אשר יסייע לו להתגבר על דפוסי הפעולה שפיתח.

 

לסייע למטופלים שלב אחר שלב

על החולה הסובל מתחלואה כפולה להתמיד בטיפול. כך, הוא יוכל להתמודד עם המציאות המורכבת המקיפה אותו תוך שימוש בכלים שרכש במסגרת השיקום. סובלים מטראומה ופיתחתם התמכרות לתרופות או לסמים? אחד מקרובי משפחתכם מתנהג באופן יוצא דופן ואתם חוששים למצבו הבריאותי? אנו, במרכז הגמילה מכורים מחלימים, נשמח לעמוד לרשותכם: החל מגמילה פיזית, טיפול נפשי והתנהגותי ועד הכוונה לחיי קהילה שלמים ואיכותיים – נסייע למטופלים שלב אחר שלב.

גמילה מקנאביס

הקנאביס הוא פרח שמכיל חומרים שונים – להם השפעה ממכרת על הגוף כאשר צורכים אותו בכמויות גדולות. מדובר על תופעה

קרא עוד >