contact_us
facebook whatsapp instagram phone youtube

  גמילה מקוקאין

  התמכרות לקוקאין

  קוקאין הינו סם שנחשב לחזק ומסוכן במיוחד וקל מאוד ליפול ברשתו. התמכרות לקוקאין משפיעה ישירות על המוח ומביאה לתחושה של עודף מרץ שמתפוגגת במהירות וגורמת למשתמש לעשות הכול על מנת להשיג מנה נוספת. מכורים מחלימים הוא מרכז גמילה מקוקאין שמיועד, בין השאר, גם למכורים לקוקאין ומצויד בצוות מקצועי ובעל ניסיון רב. במקרים רבים נמכר הסם בצורה מדוללת שמורידה את ערכו, וסוחרי הסמים מערבבים את הסם עם אבקות אחרות כמו סוכר או קורנפלקס ואפילו טלק.

  התמכרות לקוקאין – איך צורכים את זה

  את הסם ניתן להסניף דרך האף או באמצעות הזרקה ישירות לווריד. אפשר גם לעשן קוקאין (או בשמו המוכר יותר קראק). ישנם סיכונים רבים בנושא התמכרות לקוקאין, והמכורים חשופים למחלות שונות, בעיות חברתיות ופשע. בהרחבה –

  • בקרב המזריקים של הסם קיימת סכנה מוגברת להידבקות במחלות כמו איידס, משום שהשימוש במחטים משומשות רווח מאוד ברחוב.
  • הסכנות הן לא רק רפואיות, וישנן בעיות חברתיות רבות שמופיעות עם השימוש בסם זה. ההשפעה של הסם היא חזקה, איננה מאפשרת למכור לטפל בעצמו ומשנה את התנהגותו מן הקצה אל הקצה. כתוצאה, שינויים קיצוניים במצבי רוח “מבריחים” את חבריו הטובים של המכור ומשאירים אותו לבד.
  • המכור עלול להזניח את בני משפחתו.
  • השימוש יכול להביא גם לתחושות של פראנויה ופאניקה; תחושות שעלולות להביא להתנהגות תוקפנית או מוזרה.
  • ההוצאה הכספית על הסם יכולה להגיע לאלפי שקלים בחודש ועשויה להביא להתנהגות לא אחראית של לקיחת הלוואות שאין דרך להחזירן.

  איך נזהה מכור לקוקאין?

  כאשר מישהו שאנו מכירים מתחיל לצרוך סמים, יש להסב את תשומת ליבו למצב ולנסות להניא אותו מכך. ישנם סימנים שעלולים להחשיד בשימוש בסמים כמו למשל ירידה במשקל, נזלת תדירה מידי, איבוד של עניין בפעילויות רגילות ויומיומיות, שינויים בהתנהגות ועוד. גם צורך מתמיד בכסף עשוי להחשיד וכדאי לברר בעדינות מה המטרה של הכסף.

  ההתמכרות לקוקאין היא מהירה מאוד וניתן להתמכר לאחר שימוש אחד בלבד. לא לכל אחד יש את היכולת הכלכלית להמשיך לרכוש את הסם, ועל כן רבים עוברים לשימוש בתחליפי סם מסוכנים לא פחות. הרעיון הוא לאתר את המתמכר בשלבים הראשונים ולנסות לטפל בו בכלים מקצועיים על ידי פניה לגורמים מוסמכים.

  גמילה מקוקאין – דגשים חשובים

  התמכרות לסמים איננה דבר פשוט. ישנם אנשים אשר מכורים לסמים קלים וישנם כאלה המכורים לסמים קשים. אדם אשר מכור לסמים שכאלה לא יצליח להיגמל מהם באופן עצמאי ועל כן, חשוב ביותר שיבחר מכון גמילה שמציע הליך גמילה מסמים אלו. שימוש בסמים קשים כדוגמת קוקאין, הוא דבר אשר יכול לפגוע מאוד בבריאותו הפיזית והנפשית של האדם ובסובבים אותו. על כן, הדבר מחייב הליך גמילה מקוקאין אשר יותאם באופן פרטני לכל מטופל וזאת בהתאם למצבו ובהתאם לנתונים אחרים העומדים על הפרק.

  למה כדאי לבחור הליך גמילה מקוקאין במכון גמילה?

  הליך גמילה מקוקאין במכון גמילה הוא דבר חשוב ביותר לכל אדם שמכור לקוקאין וזאת בשל כמה סיבות: ראשית כל, במרכז גמילה מציעים טיפול פרטני ואישי לכל אדם. קיימת הבחנה במרכז זה בין מטופל למטופל והליך הגמילה איננו זהה. הדבר ללא ספק יכול לסייע לכל אדם שמכור לקוקאין להיגמל בצורה מוצלחת. כמו כן, במרכזי גמילה מציעים גם טיפולים קבוצתיים. לא פעם טיפול קבוצתי יכול להיות מאוד יעיל עבור האדם. מעבר לכך, הגמילה הגופנית מהסם היא מורכבת וקשה ביותר ועל כן, במרכז גמילה מציעים טיפול וסיוע בתהליך הגמילה הגופנית באמצעות תרופות מסוגים שונים שמטרתן היא להקל ולסייע. ניתן לומר כי מדובר במסגרת טיפולית יעילה ביותר לכל אדם אשר מכור לקוקאין, מדובר על הדרך הטובה ביותר שתאפשר לו להיגמל באמת מהסם הקשה הזה ולשוב לחיות את חייו בצורה תקינה וטובה יותר.

  כיצד בוחרים מרכז גמילה מקוקאין?

  התמכרות לקוקאין כמו התמכרות לסמים מכל סוג מזיקה מאוד לבריאותו הפיזית והנפשית של האדם. היא יכולה להרוס את כל מה שאותו האדם הצליח לבנות ולפגוע לו במשפחה, בעבודה ועוד. הדרך הטובה ביותר להיגמל היא באמצעות מרכז גמילה מקוקאין. מדובר על מרכזי גמילה כמו מרכז מכורים לחיים אשר מציעים טיפול איכותי וליווי מקצועי בתהליך הגמילה באופן ספציפי המותאם לכל אדם. המטרה היא לאפשר לו להיגמל ולשוב לחיות את חיי השגרה שלו בצורה טובה.

  thumbnail

   אולי גם יעניין אותך
   post-image
   נתיב לגמילה: סיוע ולטיפול לאנשים המתמודדים עם התמכרויות שונות

   מרכז יום לטיפול בהתמכרויות הוא מוקד מרכזי לסיוע ולטיפול באנשים המתמודדים עם התמכרויות שונות, כגון...

   המשך קריאה >>
   post-image
   המקום המיוחד לשינוי דרך חיים: לטפל בשורש הבעיה בהתמכרויות

   תכנית טיפול מקצועית ומוקפדת בנושא גמילה מהימורים היא חשובה ביותר בכדי לייצר שינוי אמיתי בחיינו....

   המשך קריאה >>
   post-image
   תוכניות טיפול מקצועיות ומוקפדות

   תכנית טיפול מקצועית ומוקפדת בנושא גמילה מהימורים היא חשובה ביותר בכדי לייצר שינוי אמיתי בחיינו....

   המשך קריאה >>
   post-image
   סיוע ולטיפול באנשים המתמודדים עם התמכרויות שונות

   מרכז יום לטיפול בהתמכרויות הוא מוקד מרכזי לסיוע ולטיפול באנשים המתמודדים עם התמכרויות שונות, כגון...

   המשך קריאה >>
   post-image
   תהליך חשוב ומאתגר להתמודד עם התמכרויות

   הגמילה מהרואין היא תהליך חשוב ומאתגר שבו ניתן ללמוד להתמודד עם התמכרויות ולחזק את הרגשת...

   המשך קריאה >>

   גמילה מקוקאין ע"י צוות המומחים

   תהליך גמילה מקוקאין זה הוא מצב פיזי ופסיכולוגי המתרחש כאשר אדם מנסה להפסיק את השימוש בקוקאין לאחר שימוש ממושך וקבוע בסם. קוקאין הוא ממריץ רב עוצמה הגורם לתחושות מוגזמות של אופוריה וערות בעת צריכתו. ברגע שהשפעות הקוקאין פגות, עלולים להופיע מגוון תסמיני גמילה פיזיים ורגשיים, כולל דיכאון, אדישות, חרדה, נדודי שינה ועייפות או כאב גופני. שימוש בקוקאין יכול להוביל לא רק למגוון בעיות בתחום הבריאות, אלא להשפיע גם על מצב היחסים בין בני זוג, קרובי משפחה וחברים קרובים. כדי לבנות את המערכות היחסים הללו מחדש, יש צורך לעבור גמילה מקוקאין על ידי סיוע מקצועי של מרכז גמילה 'מכורים לחיים'.

   מהם היתרונות של גמילה מקוקאין?

   לתהליך גמילה מקוקאין יכולים להיות מספר יתרונות משמעותיים עבור אלו הסובלים מהתמכרות:

   1. החלמה גופנית: תוכניות שיקום מספקות טיפול רפואי ומסייעות למטופלים להתמודד עם הסימפטומים הפיזיים של גמילה, ומבטיחות החלמה בטוחה ונוחה.
   2. תמיכה פסיכולוגית: מומחים עוזרים למטופלים לפתח אסטרטגיות לניהול הלחץ והחרדה הנלווים לרוב לגמילה מקוקאין.
   3. תמיכה מתמשכת: לאחר השלמת הגמילה, המטופלים יכולים לקבל תמיכה באמצעות תוכניות לאחר גמילה מקוקאין כדי לעזור להם לשמור על פיכחון ולהימנע מהישנות.
   4. שינויים באורח החיים: גמילה מקוקאין עוזרת למטופלים לפתח כישורי חיים בריאים וליצור אורח חיים מובנה ובריא.
   5. תמיכה חברתית: תוכניות שיקום מספקות הזדמנויות לאינטראקציה עם אנשים שעוברים קשיים דומים, שיכולים לקדם את הקשר ולשמור על חיים ללא הסמים.

   איך בוחרים מרכז גמילה מקוקאין?

   בחירת מרכז גמילה מקוקאין נכון היא צעד חשוב בדרך להחלמה. להלן מספר גורמים שכדאי לקחת בחשבון בעת ​​בחירת מרכז גמילה מקצועי:

   • יש לוודא כי מרכז הגמילה קביל את כל האישורים על פי חוק כדי להפעיל את המכון.
   • יש לבדוק אלו טיפולים ותוכניות שיקום מציע המכון גמילה עבור גמילה מהתמכרות לקוקאין.
   • בדקו את הכישורים והניסיון של המומחים העובדים במרכז.
   • האם המכון מציע לכם אפשרויות טיפול ותמיכה גם לאחר סיום תהליך השיקום הראשוני?

   בחירת מרכז גמילה מקוקאין היא החלטה אישית שחייבת לקחת בחשבון את הצרכים והנסיבות הייחודיים של כל מטופל. במרכז גמילה 'מכורים לחיים' רואים קודם כל את המטופל, ואז מתאימים עבורו את תוכנית הטיפולים בהתאם לצרכיו ויכולתו האישית. זקוקים לסיוע בגילה מקוקאין? חייגו עכשיו למרכז גמילה 'מכורים לחיים'.