התקשרו עכשיו

074-766-13-59

טיפול אלטרנטיבי בגמילה

מהו טיפול אלטרנטיבי בגמילה?

התמכרות היא תופעה נפוצה מאד, אשר לה יכול ליפול כל אחד קורבן. רבים לא מאמינים שהם יכולים ללקות בתופעה זו ועל כן במידה וזה אכן קרה, אין ידע מספק או תקווה על מנת לחפש את הדרך החוצה. לכן, חשוב לדעת שתמיד ישנה דרך להתגבר על כל סוג של התמכרות, אך אתם אלו שצריכים לעשות את הצעד הראשון והלא פשוט הזה. כמו כן, חשוב לדעת שהליך ההחלמה אינו בהכרח כרוך באמצעים מלאכותיים וניתן לבצע את הטיפול באופן טבעי ובריא יותר.

 

מהי התמכרות?

על פי ארגון הבריאות העולמי, התמכרות היא הפרעה כרונית רפואית לכל דבר ועניין. התמכרות יכולה להתפתח במידה כזו או אחרת אצל כל אחד מאתנו, אך נטייה זו מוגברת אצל אלו בעלי תסמינים מעודדים כמו פוסט טראומה, עבר פסיכולוגי קשה, ועוד. ישנו מגוון רחב של התמכרויות, כאשר הנפוצות ביותר הן לאלכוהול, סמים, יחסי מין, תרופות, ועוד.

 

מהם טיפולים אלטרנטיביים?

כפי שציינו ניתן לטפל בהתמכרות במגוון דרכים טבעיות שאינן בהכרח משלבות נטילת תרופות מהונדסות. לסוג טיפול זה, בכללי, קוראים טיפול אלטרנטיבי בהתמכרות אשר שם דגש יותר על הטיפול בנפש ובגוף באמצעות דיקור סיני, יוגה טיפולית, טיפולי NLP, ועוד. טיפול אלטרנטיבי בהתמכרויות בעצם מאפשר למטופל להשתקם מעצם כוחותיו שלו וחיזוקם, משמע הוא לוקח את השליטה חזרה לידיים שלו וכך לומד גם לשמור עליה.

 

 

איפה נמצא טיפול אלטרנטיבי בהתמכרויות?

טיפול אלטרנטיבי בהתמכרות נוכל למצוא במרכזי גמילה אשר מציעים אופציה נהדרת זו. הבחירה לגשת לטיפול אלטרנטיבי בגמילה מסודרת היא כמובן לא פשוטה ובמידה ואתם מתלבטים או מפחדים מומלץ מאד ליצור קשר עם מרכז הגמילה מכורים לחיים על מנת לקבל את כל המידע וההסברה בנושא, בלי הצורך להגיע. המודעות למצב של התמכרות הוא הצעד הראשון בדרך להחלמה ועל כן רק מעצם קריאת מאמר זה, אתם יכולים להיות גאים בעצמכם, ובו בזמן לקבל אומץ לבצע את הצעד הראשון לקראת השיקום.

 

לסיכום 

טיפול אלטרנטיבי בגמילה היא דרך מודרנית חדשה לשים במרכז השיקום דווקא את המטופל ולהקנות לו הכוחות לרכז את השליטה חזרה בידיו וגם לשמור עליה ולפתח אותה. במידה ואתם בספקות או חששות מומלץ לפנות למכורים לחיים.

התמכרות לסמים

זה יכול לקרות לכל אחד. אין אדם המחוסן מפני התמכרות לסמים. רבים צורכים סמים ואלכוהול כתוצאה מלחץ חברתי מצד חברים

קרא עוד >