התקשרו עכשיו

074-766-13-59

טיפול באלכוהוליזם

אלכוהליזם מול שימוש “רגיל” באלכוהול

מה הוא ההבדל בין אלכוהליזם מוגדר (התמכרות לאלכוהול) לבין שימוש נורמטיבי באלכוהול? כמובן שמדובר בעניין יחסי, אך בכל זאת, האלמנט המרכזי הוא תלות פיזית של הגוף באלכוהול עצמו, שמתפתח בהדרגה בהתאם לכמות הצריכה, הגוף של האדם זקוק למנת האלכוהול שלו (בדומה לסמים קשים) והגוף זקוק לכך כדי לתפקד ברמה היום יומית. התלות של אלכוהליסט היא גבוהה ומשום שמדובר בחומר חוקי, לא יקר ושנוח להשיגו, במקרה של תלות פיזית של הגוף באלכוהול המצב עלול להגיע למקרים מסוכנים.

השלכות של אלכוהליזם

ההשלכות נוגעות ופוגעות כמעט בכל תחום בחיוו של המכור: כלכלית, פיזית, דימוי עצמי, במערכות יחסים (מעגל חברתי), בתפקוד ובמקרים חמורים עלול לעלות גם בחיוו. טיפול באלכוהליזם יכול להציל חיים, כיום יש את היכולת להשתקם, לקבל ליווי מסור, להתרומם ולקבל את החיים שלך בחזרה, תזכור שאתה לא לבד. אם אתה מזהה בעצמך תלות בצריכת אלכוהול וזיהית חלק מהמאפיינים שמנינו, כדאי שתשקול לקבל סיוע לאלכוהליסטים.

טיפול באלכוהליזם – מה הן האפשרויות?

כיום ניתן לטפל באלכוהליזם במספר שיטות: יש מרכז החלמה מאלכוהול וסמים, מחלקות בבתי חולים שמתמחות טיפול בתסמונת גמילה מאלכוהול, טיפולים פסיכולוגים כשיטת טיפול בתסמונת גמילה מאלכוהול ובעצם חשוב להבין מהו סיוע לאלכוהליסטים הנכון עבורך או עבור האדם שאתה רוצה לעזור לו. התמכרות לאלכוהול עלולה להרגיש לאדם המכור כחשוכת מרפא ושלא ניתן לשקם את כל הדברים שנהרסו בדרך, אך חשוב לזכור כי רבים לפניך התמודדו עם התמכרות כזו או אחרת בחייהם והצליחו להשתקם, אם אתם אינם מצליחים לעבור תהליך שיקום לבד, תפנו לאיש מקצוע ותבקשו ליווי, אל תתביישו ותמיד תזכרו שאתם לא לבד. תבררו לגבי כל סוגי טיפול באלכוהליזם באינטרנט, המלצות, רופאים, מודעות יש המון פתרונות אפשריים וניתן למצוא אותם כמעט בכל מקום. תבחרו בעצמכם, תבחרו ביקירים שלכם ותבחרו בחיים.

מכורים לחיים – מרכז החלמה מאלכוהול וסמים 

גמילה מהתמכרויות מסמים, אלכוהול והימורים, תזכרו שאתם אף פעם לא לבד. אנו מזמינים אתכם להסתכל באתר שלנו ובתוכניות שלנו. במידה וקיימת התלבטות, יש לנו שאלון התאמה שנקרא “האם אתה מכור”. מלאו את הפרטים שלכם מטה ונחזור אליכם בהקדם. לכל שאלה חייגו 074-766-1359. תתמכרו לחיים.

טיפול בהתמכרות

התמכרות היא מצב המזיק לבריאות, כאשר במקרים רבים יש ביכולתה לגרום לשרשרת של בעיות; בעיות העלולות להוביל, בסופו של דבר,

קרא עוד >

טיפול התנהגותי

התמכרות לסמים, אלכוהול או הימורים עלולה להעיב על חיי האדם והסובבים אותו, בייחוד אם מדובר באדם בוגר שמצופה ממנו לנהל

קרא עוד >