התקשרו עכשיו

074-766-13-59

טיפול בהתמכרויות לסמים

התמכרות לסמים – ההתמכרות המסוכנת ביותר

התמכרות לסמים היא מצב שבו האדם משתמש בסם מסויים (קל, קשה או עם מרשם) ללא שליטה בכמות שאותה הוא צורך, ככל שהסם יותר קשה תהליך הגמילה ממנו יותר קשה ומשפיע בצורה משמעותית יותר על האדם, גם פיזית וגם נפשית. ישנם סמים קשים שמספיק שימוש בהם פעם אחת כדי להתמכר וההתמכרות לסמים עלולה להוביל למצבי קיצון מסכני חיים, גם של האדם המכור וגם של סביבתו.

מאפיינים בולטים במכורי סמים

באופן כללי ניתן לזהות אדם אשר מכור לסמים לפי התנהגות שאינה הייתה אופיינית לו בעבר, הוא מתנהג בצורה קיצונית. בין אתם מזהים: ריחוק קיצוני מהמעגל הקרוב, חוסר אחריות כלכלית, הזנחה גופנית, מצבי רוח קיצוניים, התנהגות חשודה ופרנואידית, כל אלו עלולים להעיד על אדם שמכור לסמים. ההתמכרות מתחילה כאשר האדם מנסה להפיק את אותה ההנאה שהפיק בעבר מהסם, אך משום שהגוף שלו הסתגל אליו, הוא צורך בכמות יותר גדולה בכל פעם. אם אתם זיהיתם בעצמכם או באדם קרוב התנהגות דומה, כדאי לשקול לנסות שיטות גמילה מסמים, משום שהתמכרות לסמים עלולה להוביל את האדם להתנהגות חסרת אחריות ולהביא תוצאות מרות שאין כמותן.

טיפול בהתמכרויות לסמים

יש סוגי טיפול בהתמכרויות לסמים רבות וכדאי להבין איזה סוג של טיפול מתאים עבורכם. גמילה מסמים יכולה להביא איתה למצבי “קריז”, בהם הגוף מתנקה מהחומר ועלולים לקרות מצבי הזעה, חום, עילוף ורבים נוספים. לכן חשוב מאוד לקבל ליווי צמוד ובעל ניסיון בעת טיפול בהתמכרויות לסמים. אתם לא לבד, רבים נוספים חוץ מכם חוו התמכרות לסמים והצליחו להגמל בהצלחה, גם אתם יכולים. הצעד הראשון לפתרון הבעיה הוא ההכרה בה, בין אם תבחרו מקום פרטי לגמילה מסמים ולא משנה באיזה מסוג שיטות גמילה מסמים, עצם סיוע למכורים לסמים הוא זה שיביא אתכם צעד אחד קדימה לפתרון הבעיה. תבחר בפתרון, תבחר בחיים.

מכורים לחיים – סיוע למכורים לסמים

אתה אף פעם לא לבד, גמילה מהתמכרויות מסמים, אלכוהול והימורים. אנו מזמינים אתכם לעיין באתר שלנו ובשלל התוכניות שלנו. במידה וקיימת התלבטות, יש לנו שאלון התאמה שנקרא “האם אתה מכור”. מלאו את הפרטים שלכם מטה ונחזור אליכם בהקדם. לכל שאלה חייגו 074-766-1359. תבחרו בחיים.