התקשרו עכשיו

074-766-13-59

טיפול בהתמכרות

התמכרות היא מצב המזיק לבריאות, כאשר במקרים רבים יש ביכולתה לגרום לשרשרת של בעיות; בעיות העלולות להוביל, בסופו של דבר, לתוצאות טרגיות. ישנם סוגים שונים של התמכרויות – החל מאלכוהול וכלה בהימורים. טיפול בהתמכרות הוא מחויב המציאות, וכיום ישנן שיטות רבות ומתקדמות על מנת לטפל באנשים שסובלים מהתמכרות לסמים או אלכוהול. מכורים מחלימים הוא מרכז גמילה וטיפול במכורים שעושה שימוש בשיטות מתקדמות ונאורות מאוד וזוכה להצלחה רבה בקרב המטופלים ששוהים בו.

טיפול בהתמכרות – מה ניתן לעשות בעניין?

כאמור, קיימים סוגים מגוונים של התמכרויות שחלקן אפילו ייראו לחלקנו לא מסוכנות כלל. לדוגמה, ישנם אנשים אשר מכורים לפעילות גופנית או לניקיון. בסופו של דבר, התמכרות היא מצב שבו מושא ההתמכרות הופך לבעל השפעה לא בריאה על האדם. טיפול בהתמכרות יכול להתבטא בשיחות, פגישות ואפילו שימוש בחומרים שונים בפיקוח רפואי. אלה כמה סוגי התמכרויות שכדאי להכיר:

  • הימורים – אנשים רבים רואים בהימורים פעולה מרעננת ולא מזיקה שניתן להשתעשע בה. מאידך, ישנם מקרים בהם הפעילות משתלטת על החיים ומציעה בריחה מהמציאות. במקרים אלה, חשוב ולפנות לקבלת עזרה מקצועית.
  • אלכוהול – מדובר בחומר משחרר עכבות ידוע שאין בו כל בעיה כל עוד מדובר בצריכת כוסית יין בודדת או שתי פחיות בירה. אנשים שמתמכרים לשתייה מסכנים בעיקר את הבריאות שלהם, והם אף עלולים לאבד את הקשרים האישיים שלהם ואת מקום העבודה.
  • משככי כאבים – כאבים הם לא נעימים אף פעם, אך ישנם מקרים בהם אדם מתמכר למשככי כאבים.

אילו גורמים עלולים להוביל להתמכרות

ישנן סיבות שונות שעשויות להביא להתמכרות לאלכוהול או סמים. ההתמכרות יכולה להתחיל מדבר מה תמים לכאורה, כמו התנסות קצרה בסם או שתיית פחיות בירה כתוצאה מלחץ חברתי. מצד שני, התמכרות יכולה להגיע גם מתוך ייאוש, אי-שביעות רצון ממצב מסוים או אפילו דיכאון וחרדה. היות והסיבות הן מגוונות, חשוב לפנות למטפלים מומחים שיאבחנו את המצב.

ההכרה במציאות חשובה מאוד וכאשר מכור מבין שיש לו בעיה, הוא נמצא בחצי הדרך אל הפתרון. השתתפות בקבוצת גמילה היא אמצעי טוב לשבירת המחסומים וליציאה לדרך חדשה שתוציא את המכור מהבור שבו הוא נמצא.