התקשרו עכשיו

074-766-13-59

טיפול גמילה מהימורים

התמכרות להימורים פוגעת לא רק במהמר עצמו אשר אינו יכול לחיות ללא תחושת ההתרגשות התמידית העוברת בו בשעה שהוא שם את כספו על קלף גבוה. למעשה, מדובר גם בסביבתו – ובראש ובראשונה, בבני משפחתו אשר ממהרים להפנות אותו לצורך טיפול גמילה מהימורים. עמותת מכורים מחלימים נועדה לסייע לכל אדם אשר נקלע לבעיות התמכרות כמו אלכוהול, סמים והימורים. מנהל העמותה הוא מכור לשעבר אשר עבר תהליך החלמה ששינה את חייו. כעת, הוא מסייע לאחרים לצאת מהחושך אל האור.

טיפול גמילה מהימורים – איך זה עובד

תהליך גמילה מהימורים הוא אטי והדרגתי. על מנת שיתבצע השינוי המיוחל, עובר המטופל כמה שלבים משמעותיים:

  • ההכרה בבעיה – טיפול גמילה מהימורים מתחיל בהכרה שיש לאדם בעיית התמכרות. לא תמיד קל להודות בטעויות, אך זוהי הדרך להתחיל את הטיפול. כך שבשלב הראשוני גורמים המטפלים באדם מסייעים לו להודות בכך שהוא זקוק לעזרה.
  • טיפול במסגרת סגורה – מכוני הגמילה מנותקים מערוצי ההימורים באשר הם. המטופל לא יכול ללכת לקנות כרטיס לוטו, אין לו גישה לאינטרנט והוא מנותק מהחברים ה”בעייתיים” המעודדים אותו להמר. מעבר לכך, חשוב לזכור שמדובר בהפסקה זמנית בלבד, וללא סיוע מקצועי עשוי המטופל לשוב לסורו.
  • ההתאוששות מההימורים – אט אט, מתחיל המכור להתאושש מכל מה שהוא עבר. בתחילה הוא מרגיש את החופש שקיבל במתנה כאשר הוא התנתק סוף כל סוף מההימורים. בשלב זה המדריכים המקצועיים מעניקים לו כלים חשובים המלמדים אותו להתגבר על הדחף להמר. הם מעודדים אותו להשתתף במפגשים חברתיים עם שאר מהמרים לשעבר ומסייעים לו להחליף את ההימורים בתחומים אחרים: עבודה, קריאה, סדנאות אמנות או בילויים משפחתיים.
  • התמודדות עם רגשות – המהמר לשעבר מתמודד כעת עם רגשות שליליים כמו בדידות, כעס או חרדה ולומד להחליף אותם ברגשות חיוביים יותר.

עוברים לשיקום

אחד השלבים האחרונים במהלך טיפול במרכז גמילה מהימורים הוא שלב השיקום. לשיקום רבדים שונים. ראשית, על המטופל לעבוד על היחסים עם בני משפחתו אשר נפגעו כתוצאה מהתנהגותו הפוגענית במהלך ההתמכרות. שנית, עליו לחזור למעגל העבודה ולהתחיל פרק חדש בחיים. לעתים עובר האדם הסבה מקצועית ומשתלב בתחום העבודה המתאים לכישוריו. כמו כן, על המטופל לשקם את המסגרת הכלכלית שלו שנפגעה בעקבות ההימורים.