contact_us
facebook whatsapp instagram phone youtube

  טיפול התנהגותי

  התמכרות לסמים, אלכוהול או הימורים עלולה להעיב על חיי האדם והסובבים אותו, בייחוד אם מדובר באדם בוגר שמצופה ממנו לנהל חיים ‘נורמליים’ ומסודרים. עמותת מכורים מחלימים מציעה טיפול התנהגותי לבוגרים מעל גיל 18 הסובלים מבעיות התמכרות ומסייעת להם להתמודד עם הקשיים שבהתמודדות עם החזרה לשגרה לאחר בתקופת הגמילה. בעמותה זו יוכלו המכורים להיפגש ולהכיר מטופלים אחרים המתמודדים עם קשיים זהים. יוזם העמותה הוא מכור נקי אשר הקים את העמותה למען מכורים נקיים כמוהו שצריכים להישמר ולא ליפול בשנית להתמכרויות המזיקות.

  למי מתאים לעבור טיפול התנהגותי?

  טיפול התנהגותי מתאים למכורים המעוניינים לקבל כלים מעשיים אשר יעזרו להם להתמודד עם תהליך הגמילה מהתמכרויות כמו סמים, אלכוהול או הימורים. אלה כמה סימנים לכך שהאדם עלול להזדקק לטיפול בהקדם:

  • ניסיון כושל להיגמל – המטופל ניסה להיגמל בעבר מצריכת סמים או מהימורים ונכשל בכך. כמו כן, לעתים מדובר בניסיון גמילה כושל. כך למשל, מטופל המנסה להיגמל משתיית בירה עובר לשתיית יין.
  • המטופל תלוי באלכוהול – מכורים המעדיפים לשתות בכל הזדמנות: במסיבה, בדייט עם חברה או במפגש סיום לימודים או אירוע בעבודה.
  • המטופל זקוק לכסף – מכורים מנסים להשיג כסף בכל דרך אפשרית כדי להשיג עוד בקבוק בירה, עוד זריקה של סם או כדי להמר במשחק פוקר. כתוצאה מכך, לא פעם נכנס המטופל לקשיים כלכליים.
  • המטופל הזועם – התלות בחומרים או במשחקי הימורים מערערת את נפשו של האדם ויוצרת אי וודאות. כתוצאה מכך, המטופל מגיב בזעם כלפי הסובבים אותו ומתרחק מהאנשים הקרובים אליו – בני המשפחה והחברים.

  טיפול התנהגותי לבוגרים מעל גיל 18 הסובלים מבעיות התמכרות

  טיפול התנהגותי מסייע למכורים בכך שהמטפל לומד על ההרגלים הרעים של המטופלים שלו, ועוזר להם להמיר אותם להרגלים טובים, כך שבסופו של דבר חל שינוי בדפוס ההתנהגות של המטופלים הסובלים מהתמכרות. מדובר בטיפול פסיכולוגי לכל דבר, כך שכדי לעבור אותו יש צורך לפנות למקצוענים בתחום. אז אם אחד מיקיריכם סובל מבעיית התמכרות קשה לאלכוהול או לסמים, הקדישו זמן ומחשבה לחיפוש איש המקצוע המתאים. זה יכול להיות באמצעות אתר האינטרנט, חברים משותפים שקרוביהם סובלים מבעיה דומה או גולשים באתרי האינטרנט.

  בזכות טיפול התנהגותי תוכלו לקבל את הסיוע הרגשי המקיף ביותר. פתחתם תלות להימורים או אלכוהול? מכורים לסמים ומעוניינים לשבור את מעגל הקסמים? חלק מהטיפול אותו תקבלו במרכז הגמילה של מכורים מחלימים כולל, בין היתר, תכנית טיפול רגשית המותאמת לצרכיו של המטופל. תכנית זו, המתבססת על יסודות הטיפול ההתנהגותי, תעניק לבעלי דפוס פעולה התמכרותי את הכלים החשובים לשבור אותם – ולהתמודד כראוי עם כל מצוקה או בעיה עמם הוא יתמודד בחיי היום-יום.

  חשיבותו של טיפול התנהגותי בעת ההחלמה

  רבים מאתנו מתמודדים עם מציאות מורכבת; מציאות השואבת מאתנו אנרגיות רבות כמו גם יוצרת מועקה וכאבים הן בגוף והן בנפש. איבדת את בן זוגך האהוב לאחרונה ואת שותה כמות רבה של אלכוהול? נכנסת לחובות כבדים כתוצאה מהתמכרות להימורים? התחלתם לצרוך סמים בגיל צעיר וכעת אינכם יכולים להפסיק? על מנת להתמודד עם דפוסים הרסניים אלו, יהיה עלייכם לפנות למרכז גמילה.

  בבואכם להתעניין במרכז כגמילה, מומלץ להתעניין בטיפול ההתנהגותי אותו הוא מציע. למה הכוונה? במגוון מרכזי הגמילה הקיימים בימינו, המטופלים עוברים טיפול פיזי בהתמכרויות שלהם; טיפול לאורכו הם מתנקים משאריות הסם שבגופם כמו גם חווים את תסמיני הגמילה הפיזיים כתוצאה מהפסקת הפעולה ההרסנית. במקביל לכך, על נפגעי התמכרויות גם להתמודד עם המצב הנפשי אשר הוביל להיכן שהם היום. במילים אחרות, ומשום שההתמכרויות נושאות לא רק אלמנטים פיזיים אלא גם פסיכולוגיים וחברתיים, יש לקבל את הטיפול המותאם לכך.

  חלק מהטיפול ההתנהגותי כולל שינוי של דפוסי הפעולה של המכור; שינוי הדרגתי במהלכו הוא יכיר בבעייתיות של מעשיו ובטעויות שביצע. וזאת, תוך כדי שהוא מסגל לעצמו הרגלי פעולה חדשים ובריאים בהרבה. כך, המטופל יוכל לחזור לחיי המשפחה והקהילה שלו ולנהל חיי שגרה נורמטיביים.

  המענה המקיף – בזכות הצוות הטיפולי

  תהליך הגמילה מהתמכרות לסמים, אלכוהול, הימורים ועוד מבוססת על שני מסלולי טיפול עיקריים: הטיפול הפיזי והטיפול ההתנהגותי. במרכז הגמילה מכורים מחלימים תקבלו את סוגי הטיפול המקיפים והאיכותיים ביותר; תהליך החלמה המנוהל על ידי הצוות הטיפולי שלנו: החל מרופאים, אחיות, עובדות סוציאליות, מדריכים לצד עובדים מקצועיים ומוסמכים אחרים – תקבלו את המענה המתאים עבורכם.

  thumbnail

   אולי גם יעניין אותך
   post-image
   נתיב לגמילה: סיוע ולטיפול לאנשים המתמודדים עם התמכרויות שונות

   מרכז יום לטיפול בהתמכרויות הוא מוקד מרכזי לסיוע ולטיפול באנשים המתמודדים עם התמכרויות שונות, כגון...

   המשך קריאה >>
   post-image
   המקום המיוחד לשינוי דרך חיים: לטפל בשורש הבעיה בהתמכרויות

   תכנית טיפול מקצועית ומוקפדת בנושא גמילה מהימורים היא חשובה ביותר בכדי לייצר שינוי אמיתי בחיינו....

   המשך קריאה >>
   post-image
   תוכניות טיפול מקצועיות ומוקפדות

   תכנית טיפול מקצועית ומוקפדת בנושא גמילה מהימורים היא חשובה ביותר בכדי לייצר שינוי אמיתי בחיינו....

   המשך קריאה >>
   post-image
   סיוע ולטיפול באנשים המתמודדים עם התמכרויות שונות

   מרכז יום לטיפול בהתמכרויות הוא מוקד מרכזי לסיוע ולטיפול באנשים המתמודדים עם התמכרויות שונות, כגון...

   המשך קריאה >>
   post-image
   תהליך חשוב ומאתגר להתמודד עם התמכרויות

   הגמילה מהרואין היא תהליך חשוב ומאתגר שבו ניתן ללמוד להתמודד עם התמכרויות ולחזק את הרגשת...

   המשך קריאה >>