התקשרו עכשיו

074-766-13-59

מרכזי גמילה לאלכוהוליסטים

מהי התמכרות בעצם?

התמכרות היא התניה שהאדם בונה לעצמו, פעולה בלתי נשלטת שמבוססת על צורך או חומר מסויים, גם במקרים בהם הצורך מתנגש ברצון של הבעלים. כמות הצריכה של הפעולה גדלה וגדלה עם כל שימוש, משום שהאדם החל לסגל לעצמו סיבולת ובעצם נוצר מצב שבו הפעולה מתחילה להיות תכופה יותר והכמויות גדלות גם כן. כאשר האדם חוזר על הפעולה שוב ושוב ומגביר את המינון, ההנאה הולכת ופוחתת משום שהאדם לא מצליח להפיק את אותה ההנאה, כפי שהפיק בהתחלה ובכך ההתמכרות ממשיכה לגדול.

מה הם מאפייני התמכרות?

האדם מתחיל להתנהג בצורה כפייתית ואובססיבית, לעיתים הוא נהיה פראנואיד, איבוד שליטה, תלות בחומר או בפעולה מסויימת, ניתוק ממעגלים חברתיים, הזנחה גופנית, חוסר אחריות כלכלית, מצבי רוח קיצוניים ובעצם מצבים בלתי רגילים בהם האדם אינו מתנהג כמו עצמו. אם מצאת קווי דמיון בין המאפיינים הנ”ל בעצמך ואו באדם קרוב, כדאי שתתייעץ עם מרכזי גמילה מאלכוהול וסמים כדי לנסות ולאבחן את המצב.

מרכזי גמילה לאלכוהליסטים – אתה לא לבד

ראשית עצם התהייה בנושא יכול להעיד כי התמכרות לאלכוהול מעורבת. אם מדובר בך, מומלץ מאוד כשלב ראשון להתייעץ עם מומחה דרך מרכזי גמילה לאלכוהליסטים או כל מוסד שמתמחה בתחום, בניסיון להשיג אבחון מקצועי וניטרלי. אם מדובר באדם קרוב, כדאי לדבר תחילה עם מרכזי גמילה לאלכוהליסטים בכדי לקבל הערכה של המצב וטיפים כיצד לגשת לבן אדם בעל ההתמכרות, משום שמדובר בנושא רגיש.

איך בוחרים מבין כל מרכזי גמילה מאלכוהול?

כדאי לעשות מחקר מעמיק אודות המקום, המלצות וביקורות, תחקיר בנוגע למומחים ולאנשי הצוות, כדי לוודא שאתם או האדם שקרוב אליכם, תקבלו שירות ראוי ומהשורה הראשונה. שנית מומלץ לאבחן באיזה סוג של התמכרות מדובר: האם אתם זקוקים למרכזי גמילה מאלכוהול או מרכזי גמילה מאלכוהול וסמים או הימורים? אחרי שתאבחנו תוכלו לדעת לאיזה סוג מרכזים לגשת. אל תתביישו באף שלב לבקש הדרכה או ייעוץ מאנשי מקצוע.

מכורים לחיים – מרכז גמילה והעצמה

גמילה מהתמכרויות מסמים, אלכוהול והימורים. אתה אף פעם לא לבד, אנו מזמינים אתכם לעיין באתר שלנו ובתוכניות שאנו מציעים. אם הינך מתלבט, יש לנו שאלון התאמה שנקרא “האם אתה מכור” ואו שתמלאו את הפרטים שלכם מטה ונחזור אליכם בהקדם. לכל שאלה חייגו 074-766-1359.

גמילה מקנאביס

הקנאביס הוא פרח שמכיל חומרים שונים – להם השפעה ממכרת על הגוף כאשר צורכים אותו בכמויות גדולות. מדובר על תופעה

קרא עוד >

גמילה מסמים קשים

זקוקים לסיוע מקצועי בגמילה מסמים או מאלכוהול? התמכרות לסמים או לאלכוהול משלבת בין תלות פיזית לבין תלות רגשית ופסיכולוגית ולכן

קרא עוד >