התקשרו עכשיו

074-766-13-59

מרכז גמילה וטיפול בהתמכרויות

המידע שחששתם לשאול על מרכז גמילה וטיפול בהתמכרויות

התמכרות אולי יכולה להישמע לחלקכם כמצב  חריג, שלא יתרחש לכם או לקרוביכם. אך תופתעו לשמוע כי כולנו מכורים ויש לכלל בני האדם נטייה להתמכרות, בדרגה כזו או אחרת. לכן, היות ומדובר דווקא במצב מאד נפוץ חשוב להגביר את המודעות כלפיו ולדעת כיצד לדבר עליו באופן פתוח וכנה, בדיוק כפי שאנו מתרגלים ומדברים פעולות החייאה או כל מצב רפואי אחר. לפני שנתחיל, חשוב לזכור כי ניתן להשתקם מהתמכרות ולכן נדבר גם על מרכז גמילה לסיוע למכורים ואיך להגיע לשלב הזה, או לעזור למישהו לגשת אליו.

מהי התמכרות

על פי ארגון הבריאות העולמי התמכרות נחשבת להפרעה כרונית רפואית לכל דבר. להפרעה זו זרועות ארוכות העלולות להגיע לכל חלק בחיינו, החל מפגיעה בגופנו ועד פגיעה בנפש. ישנו מגוון רחב של סוגי התמכרויות, כאשר הנפוצות ביותר הן התמכרות להימורים, אלכוהול, סמים, ותופתעו לשמוע, גם אוכל.

 

מהו מרכז גמילה לסיוע למכורים

כפי שציינו, לכל התמכרות יש גם דלת יציאה שניתן להגיח דרכה. פעולה זו אינו פשוטה ולעיתים רבות קשה לעשות אותה לבד או במודעות מלאה, אך היא אפשרית לגמרי. לשם כך קיים מרכז גמילה וטיפול בהתמכרויות המסייע בליווי וטיפול בהתאם לסוג ההתמכרות שיש לכם, או לאדם קרוב. כמו כן, חשוב לדעת כי בהתאם לסוג ההתמכרות ישנם גם מרכזים מותאמים המיועדים לכך, לדוגמא מרכז גמילה מאלכוהול, או רק מסמים.

 

איך ניגש למרכז גמילה

לא קל לקחת את הצעד הראשון הזה ולהודות בכך שצריך גמילה. לכן, אם אתם מחפשים מרכז גמילה לאלכוהוליסטים, או פשוט מרכז גמילה וטיפול בהתמכרויות כללי, דעו כי ניתן להתייעץ קודם כל עם המרכז בלי בהכרח לגשת ובכך להרגיע מעט את רוחכם. במידה ואתם מנסים לסייע למישהו לגשת אל מרכז גמילה מאלכוהול זכרו להתייחס למצב בעדינות ולא לבצע את המעשה בלי הסכמתם או באיומים.

 

לסיכום 

חשוב לדעת כי התמכרות היא אמנם הפרעה רפואית אך היא אינה הרמטית וכן ניתן להשתקם. ניתן לגשת אל מרכז גמילה לאלכוהוליסטים בפרט, או מרכז גמילה וטיפול בהתמכרויות של מכורים לחיים ובכך להתחיל תהליך משקם ובטוח. במידת הצורך תמיד חשוב להתייעץ עם הצוות.

מכורים מחלימים

רובנו חוטאים בהתמכרויות שונות כמו כסיסת ציפורניים. התמכרויות אלה אמנם פוגעות במראה האסתטי שלנו, אך אינן פוגעות בשגרת יומנו או

קרא עוד >