התקשרו עכשיו

074-766-13-59

מרכז גמילה לסיוע למכורים

החיים כבוגרים עלולים להתגלות כלא קלים כלל וכלל; הלחץ למצוא עבודה, להתמסד, לשרוד את החודש תוקפים אותנו במלוא הכוח, ולפעמים ההשפעות הן הרסניות, עד כדי התמכרות. כשזה קורה, מרכז גמילה הוא המקום הנכון לפנות אליו כדי לקבל סיוע מטעם מקצוענים ואנשים שעברו תהליך גמילה דומה. עמותת מכורים מחלימים היא עמותה מקצועית אשר מסייעת לבוגרים מעל גיל 18 להיגמל מהתמכרויות כמו לסמים, אלכוהול או הימורים ומעניקה להם את הכלים הנכונים להתמודדות ולהמשך חיים תקינים ומלאים.

איך יודעים שיש צורך לפנות אל מרכז גמילה

פעמים לא מעטות ההורים עומדים חסרי אונים מול ילדיהם שעד לאחרונה ביקשו את קרבתם וכעת רק מתרחקים מהם. אלה כמה סימנים שעלולים להעיד על הצורך לפנות אל מרכז גמילה מקצועי לקבלת טיפול:

  • החבר נעלם פתאום? – חברים טובים ודואגים ישימו לב כשהחבר הטוב מנתק לפתע קשר במפתיע, ומתחמק ממפגשים חברתיים. לעיתים, הדאגה עלולה להתגלות כמוצדקת…
  • מלווים כסף ללא סיבה – בני אדם המעוניינים לצרוך סמים ואלכוהול או להשתתף בהימורים עשויים לבקש הלוואה כספית מבלי לפרש את הסיבה לכך.
  • מצויים במתח רב – צריכה מוגברת של אלכוהול, צריכת סמים או הפסדים חוזרים ונשנים בהימורים גורמים למתח ולחרדה. מכורים עלולים להפגין תופעות אלה ולפגוע מילולית ולעתים אף פיזית בבני משפחה או חברים.
  • פיגור בלימודים או בעבודה – הסתבכות בהימורים גוררת אחריה היעדרויות ממושכות מהלימודים ומהעבודה וכתוצאה מכך, נפגע התפקוד.
  • זה עובר במשפחה – לעתים ההורים עצמם יכולים להיות גורם ישיר או עקיף להתמכרות של כל אדם שגדל במשפחה כזו.

ההשפעות המזיקות של ההתמכרויות

הסכנות שבהתמכרות להימורים לדוגמה הן רבות, ולכן חשוב למהר ולפנות אל מרכז גמילה. כך, צריכת סמים מוגברת עלולה להוביל למחלות שונות ובמקרים של צריכה מוגזמת גם למוות. צריכת אלכוהול בכמויות גבוהות פוגעת בתפקודי הכבד והכליות, שכן איברים אלה אינם מסוגלים להתמודד יותר עם האלכוהול המוגבר הנכנס אל הגוף. כמו כן, האלכוהול עלול לפגוע במוח ובמערכת החושים (ראייה, טעם או שמיעה), כמו גם לגרום להשמנת יתר.

טיפול בהתמכרות

התמכרות היא מצב המזיק לבריאות, כאשר במקרים רבים יש ביכולתה לגרום לשרשרת של בעיות; בעיות העלולות להוביל, בסופו של דבר,

קרא עוד >