התקשרו עכשיו

074-766-13-59

מרכז סיוע להתמכרויות

כל המידע על מרכז סיוע להתמכרויות

התמכרויות, מכל סוג, הן מצב קשה המשפיע לא רק על האדם המכור, אלא גם על כל קרוביו. לעיתים, קשה מאד לאדם המכור להודות במצבו ולפנות באופן יזום אל מרכז החלמה להתמכרויות. על כן, נדרש אדם קרוב על מנת לסייע לו לעשות את הצעד החשוב. אך חשוב לזכור, כי בסופו של דבר לא נוכל לעשות את ההחלמה בשבילם, אבל כן נוכל לתת להם את היד בעת צרה זו.

 

מהי התמכרות?

התמכרות היא הפרעה רפואית כרונית, שכל אדם יכול לפול לה קורבן. ישנם גורמים המסייעים להתפתחות הפרעה זו ולרוב יהיה מדובר באנשים בעלי רקע פסיכולוגי לא פשוט, פוסט טראומה, ועוד. התמכרות יכולה להתפתח במגוון תחומים כגון אלכוהול, סמים, הימורים, ועוד.

יחד עם זאת, חשוב לדעת שזה לא מצב הרמטי וכן ניתן לגשת ולקבל טיפול אשר בסופו נשתקם. עם השנים, פותחו מגוון של דרכי טיפול וסיוע אך הדומיננטי ביותר כיום הוא טיפול אלטרנטיבי בהתמכרות.

 

מהו טיפול אלטרנטיבי בהתמכרות?

טיפול אלטרנטיבי בהתמכרויות שם דגש בפניו על האדם המכור עצמו והשתקמותו באמצעים שאינם חיצוניים לו. טיפולים אלו כוללים מפגשים עם פסיכולוגים המטפלים בשיטות שונות, אך ללא מתן תרופות, כמו גם טיפול באמצעות יוגה ודיקור. המטרה של טיפול אלטרנטיבי בהתמכרויות הוא לעודד את האדם למצוא את הכוח בתוכו להמשיך ולהילחם בהפרעה ולא לפתח הסתמכות על תרופות שונות אשר פותחו למיגור התמכרות.

 

האם יש מרכז החלמה להתמכרויות?

על מנת לעבור טיפול אלטרנטיבי וגמילה קיים מרכז סיוע להתמכרויות, בשם מכורים לחיים, אשר שם בפניו מטרה לסייע למכורים ולשפר את חייהם על ידי ליווי מלא ותומך. לבצע את הצעד הראשון ולגשת אל מרכז סיוע להתמכרויות הוא מאד לא פשוט ולכן נוכל לקבל תמיכה מקרובינו, שמעוניינים לראות אותנו משתקמים, אך גם מצד הצוות של מכורים לחיים, עמם ניתן להתייעץ בנוגע להגעה למרכז ומטרתו.

 

לסיכום 

מרכז סיוע להתמכרויות הוא אחת הדרכים היעילות והמוצלחות ביותר להתגבר על הפרעת התמכרות, לכל דבר שהוא. מדובר בצעד ראשון ואמיץ לקראת החיים שמגיע לנו לחיות בכבוד ושלווה. זכרו, במידה ויש לכם כל ספק קטן, תמיד מומלץ להתקשר ופשוט לשאול ולהתייעץ עם צוות מכורים לחיים.

טיפול באלכוהוליזם

אלכוהליזם מול שימוש “רגיל” באלכוהול מה הוא ההבדל בין אלכוהליזם מוגדר (התמכרות לאלכוהול) לבין שימוש נורמטיבי באלכוהול? כמובן שמדובר בעניין

קרא עוד >