התקשרו עכשיו

074-766-13-59

עזרה למכורים לסמים

איפה ניתן לקבל עזרה למכורים?

התמכרות היא הפרעה קשה מנשוא, אשר משפיעה לא רק על המכור עצמו אלא גם על קרוביו. פעמים רבות יש קושי למכור להודות בבעיה שלו ומעצם זאת גם ללכת ולבקש עזרה וטיפול. לכן, אנשים הקרובים למכורים יכולים וצריכים לספק עזרה לנפגעי סמים במידת היכולת שלהם. אך נשאלת השאלה מה בכוחנו לעשות וכיצד אפשר בכלל לספק עזרה למכורים?

 

מהי התמכרות?

התמכרות היא הפרעה רפואית כרונית ולא סתם מצב זמני שיש להקל בו ראש. מדובר במחלה לכל דבר וכל אדם יכול להיות בעל נטייה למצב של התמכרות, במידה כזו או אחרת. התמכרות יכולה להתפתח במגוון תחומים, דוגמת אלכוהול, הימורים, יחסי מין, והנפוץ ביותר סמים.

 

למה צריך לתת עזרה למכורים

כפי שציינו, התמכרות היא מחלה קשה. המחלה משתלטת ומשפיעה על כלל הגוף, במיוחד במקרה של סמים, וכמובן גם על הנפש. ככל שבן אדם יותר מכור, כך יהיה לו יותר קושי להושיט יד ולבקש עזרה וזאת היות והוא מתבייש, או פשוט אין לו למי לפנות. לכן הושטת עזרה לנרקומנים היא לא רק מבורכת אבל מדובר ממש במצווה שיכולה להציל חיים של אדם.

 

איפה ניתן לקבל עזרה לנפגעי סמים?

קחו בחשבון, יש גבול, מבחינת יכולת מקצועית מצדנו בפועל, להגיש עזרה לנרקומנים. צריך צוות מקצועי, רפואי וסיעודי על מנת לסייע להם, לא רק לבקש עזרה, אבל גם ממש להשתקם. טרם נעשה כל צעד, מומלץ מאד לפנות למרכז עזרה למכורים לסמים בשם “מכורים לחיים”. בעזרת המרכז ניתן לקבל סיוע בעזרה התחלתית למכורים לסמים, או לכל דבר אחר, ולהבין מה ביכולתנו לעשות ואיפה נמתח הגבול.

 

לסיכום 

עזרה למכורים לסמים היא דבר מבורך אשר לו הסיכוי להציל חיים של אדם קרוב שאתם אוהבים. זכרו, האדם המכור הוא אדם חולה לכל דבר ועניין ואין זה צעד פשוט לבקש עזרה, בכל שלב שהוא. לכן, על מנת ברר כיצד תוכלו לתת להם יד תומכת, מומלץ ליצור קשר עם מרכז עזרה למכורים לסמים על מנת לקבל ייעוץ מקצועי שיכווין אתכם כיצד נכון לבצע את הצעד. במידה ויבחר, האדם המכור יכול להיות מטופל במרכז זה לכמות הזמן הנדרשת ובכך להשתקם, להחלים, ולחזור לחיים.

התמכרות למריחואנה

בשנים האחרונות  קיימת תופעה חמורה מאוד . התמכרות ל”נייס גאי”. צעירים רבים נוהרים לפיצוציות כדי לקנות את הסם הממכר וההרסני

קרא עוד >