התקשרו עכשיו

074-766-13-59

איך בוחרים מרכז גמילה מסמים

אחד הצעדים הקשים ביותר בתהליך הגמילה הוא ההתוודעות המלאה לבעיה, ההכרה בה ולקיחת האחריות עליה. מסע הגמילה הוא מסועף ומורכב, והמכור אינו חייב להתמודד עמו לבדו. איך בוחרים מרכז גמילה מסמים? מכורים מחלימים הוא הבחירה הנכונה. מדובר במרכז גמילה מסמים ומהתמכרויות אחרות המנוהל בידי מר צור רפאל, מכור נקי, שההיסטוריה האישית שלו הובילה לשליחות המשמעותית כלפי מכורים אחרים. מרכז הגמילה מהווה טריטוריה בטוחה, מקצועית, דיקסרטית ומהימנה כלפי כל מכור שמעוניין לצאת לדרך חדשה.

איך בוחרים מרכז גמילה מסמים? נציג את הדרכים

גמילה מסמים, בדומה לכל התמכרות אחרת, היא קשה ומסועפת. מקורן של מרבית ההתמכרויות הוא נפשי – המכור מאבד שליטה על חייו, נמצא במצוקה ומחפש אחר פתרון לרגיעה ולהקלה. כאמור, השימוש הראשוני בהדרגה הולך ומתעצם לתלות הרסנית ומזיקה המשבשת את כל שגרת חייו ומערכות יחסיו. לכן, ההתמודדות עם הגמילה היא קשה אך הכרחית. כדי לבצעה כראוי יש לבחור כראוי מרכז גמילה מסמים. נבדוק, כעת, מספר קריטריונים שחשוב לקחת בחשבון –

  • צוות רב מערכתי – תהליך ההתמכרות לסמים והגמילה הם בעלי תופעות לוואי קשות בכל תחומי החיים – נפשי, פיזיולוגי, פסיכו-סוציאלי ועוד. לכן, כדי לספק את התמיכה והריפוי בכל אחד מהתחומים הללו, חשוב מאוד שצוות המטפלים במרכז הגמילה יהיה מגוון ורב מערכתי – פסיכיאטר, פסיכולוג, מטפל, עו”ס, מדריך שיקומי ועוד.
  • תכנית שיקומית מותאמת באופן אישי – חשוב מאוד להתאים את התכנית הטיפולית באופן אישי לכל נגמל ונגמל.
  • מקצועיות וניסיון – חשוב מאוד לכלול בצוות המקצועי אנשי מקצוע המתמחים בטיפול בהתמכרויות לצד מדריכים שיקומיים שצלחו את מסע הגמילה על בשרם. ליווי הנגמלים על ידי מכורים נקיים מהווה מעגל סיוע מספק – הנגמל נתמך ומלווה בידי המכור הנקי שכאמור משתמש בניסיונו האישי כדי לסייע ולהראות כי אכן קיימת דרך אחרת והיא בהחלט אפשרית. ואילו המכור הנקי אשר שואב סיפוק מהסיוע לאחרים.

ליווי מתמשך

מרכזי גמילה רבים מלווים את הנגמל למשך פרק זמן ארוך. מומלץ לבחור במרכז גמילה שיעקוב אחר המכור, יסייע לו להשתלב בחזרה בקהילה ובעבודה וילווה אותו לאורך כל הדרך עד לשובו לחיים תקינים ונורמטיביים. קבוצת התמיכה במרכזי הגמילה מהווה אמצעי מחזק חשוב מאוד לתהליך הגמילה. רבות מקבוצות התמיכה מבוססות על גמילה בשיטת שנים עשר הצעדים אשר הוכחה כיעילה מאוד לגמילה מוצלחת.

מוסד גמילה מהימורים

ההימורים השתלטו על החיים שלכם? זה הזמן לפנות לאנשי מקצוע! תחושת ההצלחה בהימורים יכולה להביא להימורים מחזוריים ללא יכולת להפסיק

קרא עוד >