התקשרו עכשיו

074-766-13-59

תהליך גמילה מסמים

החיים מזמנים לנו קשיים יום יומיים בלתי פשוטים הגוררים אחריהם תופעות לוואי כמו התמכרות לסמים. כאשר האדם מבין כי הוא נמצא בסכנה ממשית עקב צריכת סמים מוגברת, הוא פונה לעזרה ומתחיל בתהליך גמילה מסמים. מקרים רבים עוברים בפני עמותת מכורים מחלימים – בוגרים שעברו התעללות מינית בגיל צעיר או הסתבכו בחבורה לא להם, כאלו אשר מצאו את עצמם בתוך מערבולת. העמותה מעניקה למכורים את הכלים להתמודדות עם ההתמכרות ומראה להם שיש דרך אחרת.

גמילה מסמים פותחת הזדמנויות

תהליך גמילה מסמים חשוב לכל אחד, גם עבור אנשים שממבט ראשון נראה כי אין להם כל קושי כלכלי להשיג את הסם. אלה כמה מתנות שבהן אפשר לזכות כאשר מחליט האדם להיגמל:

  • בריאות וחיים – שימוש תכוף בסמים עלול להוביל להיווצרותן של מחלות שונות בייחוד בקרב משתמשים הצורכים סמים בעזרת הזרקה לגוף. במקרים קיצוניים יכולים הסמים אף לגרום למוות.
  • משפחה – המכור לסמים עלול להתרחק מבני משפחתו ולהפוך לאדם קר ומנוכר. כדי להחזיר את האדם לחיק המשפחה וכדי לאפשר לו להקים משפחה משל עצמו, חשוב להביא אותו למרכז גמילה.
  • כלכלה ורווחים – אדם המכור לסמים אינו יכול לעבוד מצד אחד, ומצד שני צריכת הסמים עצמה גוזלת ממנו סכומי כסף נכבדים. המכורים עלולים לבצע עבירות שונות כדי להשיג את הסמים כולל שוד ופשיטות.
  • להיות אזרחים שומרי חוק – כל המשתמש בסמים עובר על החוק ונתון למעקב תמידי מצד המשטרה.

להיות במעגל קסמים

ישנו מסלול מעגלי שכל מכור לסמים מכיר. התמכרות לסמים מתחילה בשימוש בסם המעניק לו תחושת רוגע, סם אשר “מרחיק” אותו מקשיי היום יום ופותח למכור פתח למעין גן עדן. לאחר שההשפעה עוברת, מבקש המכור מנה נוספת כדי לחזור ולהיות ב”היי”. אך עם הרגשת הדחף הזו מגיעים גם רגשי האשם והבושה על התלות הבלתי פוסקת בסם הלבן, וכך אפשר להתחיל בתהליך גמילה. רק אנשי מקצוע מיומנים ומקצועיים יכולים להוציא את האדם מההתמכרות, תוך התחשבות במצב הפיזי והרגשי העדין שבו נמצא המכור. כך שאם יש לכם חבר או קרוב משפחה המכור לסמים, חשוב שהוא לא יהיה לבד. הפנו אותו למרכז הגמילה המתאים.

התמכרות לסמים קלים

סמים קלים הם כינוי למשפחת הסמים המופקת מצמח הקנביס והם בעלי איכויות וסגולות רפואיות. בשל כך, נוטים לבצע רומנטיזציה לסם

קרא עוד >