התקשרו עכשיו

074-766-13-59

מרכז גמילה וטיפול בהתמכרויות

מהו מרכז גמילה וטיפול בהתמכרויות?

התמכרות היא מצב קשה מנשוא בעבור האדם המכור וגם עבור קרוביו. יחד עם זאת, לרוב לא מודעים, או לא מאמינים מספיק, שניתן גם לצאת מהמצב הזה ולהשתקם. לשם כך אנו כאן לספר לכם שאכן קיים מרכז גמילה לסיוע ולמכורים. אמנם לעשות את הצעד הראשון ולגשת לטיפול הוא אינו פשוט, אבל התוצאה יכולה לשנות את חייכם לגמרי ואף להציל אותם.

 

מהי התמכרות?

התמכרות היא הפרעה כרונית ורפואית אשר יכולה להתפתח אצל כל אדם במידה כזו או אחרת, בהתחשב בנתונים נפשיים ופיזיים קודמים. התמכרות יכולה להיות קשורה למגוון נושאים כגון סמים, הימורים, אוכל, וכמובן אלכוהול, שהוא הנפוץ ביותר.

 

מהו מרכז גמילה לסיוע למכורים?

ישנם מרכזים שונים שנפתחו, דוגמת מרכז גמילה מאלכוהול או מסמים אשר מטרתם, בדרך כזו או אחרת, לסייע וללוות את האדם המכור לכדיי השתקמות מלאה והכרה במצבו. לדוגמא, אצל מרכז גמילה לאלכוהוליסטים ניתן לראות דרך טיפול בשם שנים עשר השלבים בהם המכורים עוברים מסע איטי ויסודי לכדי שיקום, המשלב שיחות עם מומחים, טיפולים אלטרנטיביים והתבודדות הכרחית לעיתים משאר העולם, לשם הסתכלות הכרחית פנימה לנפש.

 

איפה נמצא מרכז גמילה לאלכוהוליסטים?

לא חייב לגשת למרכז גמילה מאלכוהול בלבד, נוכל לגשת גם אל מרכז גמילה וטיפול בהתמכרויות כללי, במידה ונרצה לפגוש אוכלוסייה מגוונת יותר או שיש לנו מגוון של התמכרויות, היות ואין זה מצב בלתי נפוץ. מרכז גמילה וטיפול בהתמכרויות “מכורים לחיים” הוא בדיוק מוסד שכזה, אשר שם בפניו מטרה לסייע למיגור של מגוון רחב של התמכרויות.

לבצע את הצעד הזה, זהלא פשוט כלל ועל כן מומלץ מאד לקבל סיוע וכתף תומכת מאנשים קרובים. במידה ואתם הקרובים אשר מעוניינים לראות את אהובכם משתקם, דעו כי ניתן ליצור קשר עם מכורים לחיים ולקבל ייעוץ על כיצד ניתן לעזור להם לקחת את הצעד הזה. אך זכרו כי להכריח ולאיים היא בחירה לא יעילה לטווח הרחוק עבור המכור.

 

לסיכום 

מרכז גמילה וטיפול בהתמכרויות הוא אחד הפתרונות היעילים והבטוחים ביותר על מנת לבצע שיקום מהתמכרות. במידה ויש לכם ספק, זכרו כי תמיד ניתן להתקשר ולקבל ייעוץ מקצועי, טרם תיקחו את הצעד הראשון והאמיץ לקראת החלמה.

סמים מסוכנים

ההתמכרות לסמים היא אחת מהמסוכנות והקשות ביותר, ועדיין לעיתים נחווית כתקינה ומקובלת חברתית. הנתונים מצביעים על מינוני שימוש גבוהים של מבוגרים,

קרא עוד >

מהי גמילה?

גמילה הוא תהליך פיזיולוגי שעובר המכור בראשית דרכו. תהליך זה מלווה בדרך כלל בטיפול תרופתי על מנת להקל על תסמיני

קרא עוד >